Biblioteka Główna APS

Wejście do katalogu

Drodzy Czytelnicy!

Z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zapraszamy serdecznie na spotkanie z dr Joanną Ławicką, autorką książki "Nie jestem kosmitką. Mam zespół Aspergera". Serdecznie zapraszamy 10 kwietnia o godzinie 13-tej do Czytelni!


Drodzy Czytelnicy!

Teraz to my zwracamy się do Was z ogromną prośbą! Niezmiernie cenimy sobie Wasze zdanie. Abyśmy mogli lepiej dostosować się do oczekiwań i wymagań naszych Czytelników, uprzejmie prosimy Was o wypełnienie niniejszej ankiety dotyczącej funkcjonowania Biblioteki.

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie oceny i opinie!

Ankieta: Badanie Satysfakcji Użytkowników Biblioteki

 


Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą najnowszą inicjatywą

 

BIBLIOTEKA JEST KOBIETĄ!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych
do udziału w warsztatach kosmetycznych,
które odbędą się w dniu 8 marca w Bibliotece
w godzinach 9.30 – 13.00.

Porady indywidualne odbędą się w godzinach 13.00 – 14.00,
na które w związku z ograniczoną liczbą miejsc
prosimy o zapisy drogą mailową:

miedzybiblioteczne@aps.edu.pl

 

Czekamy na Wasze zgłoszenia!


Drodzy Czytelnicy!

W związku z rozpoczęciem nowego semestru przygotowaliśmy dla Was niespodziankę


Drodzy Czytelnicy!

Zakończyliśmy już nasz konkurs "Sprawdź swoje umiejętności wyszukiwania informacji na platformie EBSCOhost", podczas którego prosiliśmy Was o odszukanie trzech artykułów autorstwa Philipa Zimbardo, dostępnych w pełnej wersji w bazie.

Otrzymaliśmy od Was całe mnóstwo odpowiedzi, wszystkie nieomylne i bezbłędne! Świadczy to o wysokim poziomie umiejętności, który posiadacie w poruszaniu się po bazie EBSCO. Cieszy Nas to niezmiernie! :)

Niemniej jednak zwycięzca może być (niestety) tylko jeden!

Dlatego też z przyjemnością informujemy, że w tej edycji konkursu odpowiedź, która zapewniła zwycięstwo jako pierwsza przesłała:

Pani ANNA PAZIEWSKA

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy, proszę wyczekiwać od Nas maila :)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo wysokiego poziomu umiejętności i szybkiej reakcji!


Drodzy Czytelnicy!

W okresie sesji poprawkowej, w dniach od 13 do 17 lutego 2017 r. Biblioteka będzie czynna w godzinach 9-15.

Życzymy powodzenia na egzaminach!


 PODARUJ WIĘŹNIOWI KSIĄŻKĘ…

„Podaruj więźniowi książkę…” to akcja charytatywna zainicjowana przez Zakład Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej APS
wraz z Biblioteką APS,
we współpracy z Zakładem Karnym w Stawiszynie,
mająca na celu zbiórkę książek dla więźniów.

 

Zbieramy książki o różnej tematyce. Więźniowie nie są wybredni.

Czytają zarówno poezję, jak i prozę. Lubią też książki biograficzne, romanse i kryminały. Sięgają także po książki popularnonaukowe.

 

Zebrane książki wzbogacą zbiory biblioteki więziennej.

Mile widziane książki wydane po 2005 r.

 

Książki można przynosić do Biblioteki APS

AKCJA TRWA DO 31.03.2017

 


Drodzy Czytelnicy!
W okresie ferii zimowych w dniach od 6 do 10 lutego 2017 r.
Biblioteka będzie czynna w godzinach: 9:00 - 15:00

Życzymy udanego wypoczynku
Drodzy Czytelnicy!
Firma EBSCO wraz z Biblioteką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza do udziału w konkursie. Atrakcyjna nagroda czeka!
Więcej szczegółów na plakacie
Zapraszamy

Drodzy Czytelnicy!
Od dnia 20.01.2017r. (piątek) Wypożyczalnia wróciła na III piętro w budynku B.
Zapraszamy!

 Wieczór Gier Planszowych zaliczamy do udanych. Dziękujemy uczestnikom i już czekamy na powtórkę


Drodzy Czytelnicy!
Wychodząc naprzeciw osobom niepełnosprawnym oraz mającym problemy z poruszaniem się (ze względu na awarię windy) Wieczór Gier został przeniesiony do budynku C, do sali 3631.
Zapraszamy!


Dostęp testowy do EBSCO eBook Academic Collection

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej otrzymała dostęp testowy do pełnych tekstów ponad 145 500 tytułów w EBSCO eBook Academic Collection (możliwość testowania do 17 marca 2017).

Wejście do serwisu:  http://www.aps.edu.pl/biblioteka/bazy-danych.aspx

Korzystanie z testowej kolekcji wymaga zalogowania. Zaloguj się korzystając z indywidualnego loginu i hasła EBSCO lub skontaktuj się z Biblioteką APS, aby otrzymać login i hasło.

Więcej informacji o EBSCO eBook Academic Collection.

Prosimy o opinie o testowanej bazie na adres:  jstepien@aps.edu.pl


Drodzy Czytelnicy!
Biblioteka APS wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Fantastyki "AVANGARDA", mają przyjemność zaprosić studentów oraz pracowników na wieczór gier planszowych, który odbędzie się w CZYTELNI, w dniu 13.01.2017.
Start o godz. 15:00.
Dla uczestników konkurs!!!
Zapraszamy


Uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym Biblioteka jest czynna:

22-23.12.2016 r. (czwartek-piątek) – 9.00-15.00
24-26.12.21016 r. (sobota-poniedziałek) – Biblioteka nieczynna
27-30.12.2016 r. (wtorek-piątek), 02.01.2017 r. (poniedziałek) – 9.00-15.00
31.12.2016 r.-1.01.2017 r. (sobota-niedziela) – Biblioteka nieczynna

Za utrudnienia przepraszamy.


Drodzy Czytelnicy!
Informujemy, że od dnia 15 grudnia 2016 r. (czwartek) do odwołania, po odbiór zamówień i zwrot książek zapraszamy do budynku B, poziom -1 (piwnica).
Za utrudnienia przepraszamy.


Spot Wigil

Uprzejmie informujemy, że w zwiazku ze Spotkaniem Wigilijnym APS w dni jutrzejszym (środa, 14 grudnia 2016 r.) BIblioteka będzie nieczynna od godz. 11.45 do czasu zakończenia spotkania. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy na spotkanie.


Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ze szkolenia „Efektywne wyszukiwanie informacji w bazach EBSCO”.


Biblioteka APS oraz firma EBSCO zapraszają na otwarte szkolenie „Efektywne wyszukiwanie informacji w bazach EBSCO”. Szkolenie odbędzie się dnia 7 grudnia 2016 r. (środa) o godz. 10:00 w Czytelni Biblioteki (budynek B, III piętro).

Podczas spotkania zaprezentowane zostanie wyszukiwanie w bazach: Academic Search Complete, PsycINFO, PsycEXTRA, PsycTESTS, Newspaper News, MasterFile Premier oraz innych bazach EBSCO dostępnych na uczelni przez EBSCOhost. Ponadto, uczestnicy wykładu dowiedzą się jak drukować i zapisywać artykuły, przenosić artykuły do folderu, tworzyć i zarządzać bibliografią za pomocą dostępnych narzędzi oraz jak tworzyć powiadomienia dotyczące wyszukiwania oraz publikacji (więcej o szkoleniu EBSCO). Serdecznie zapraszamy.


Mikołajki2016c 2 Jp (1) Prezent Mikołajkowy dla wszystkich naszych Czytelników - w dniach 3-11.12.2016 r. nie zakładamy blokady konta za przetrzymanie książek. Zachęcamy do zwrotów!


Biblioteka Akademii Pedagogiki Specjalnej na rok akademicki 2016/2017 wykupiła dostęp do 254 książek elektronicznych w serwisie IBUK Libra PWN. Szczegółowe informacje dotyczące zdalnego korzystania z IBUK Libra oraz wykaz zakupionych pozycji znajdziecie Państwo w Zakładce IBUK Libra - książki elektroniczne. Dodatkowo, do końca listopada, dostępny jest do testowania "Wielki słownik angielsko-polski, polsko-angielski" OXFORD PWN. Zapraszamy do korzystania.


Open in Action - Otwartość w działaniu” to hasło przewodnie 9 edycji Tygodnia Otwartej Nauki (Open Access Week) trwającej od 24 do 30 października 2016. Intencją wydarzeń odbywających się w ramach Tygodnia jest zachęcenie autorów publikacji naukowych do udostępniania swoich prac w sposób otwarty. Ma to docelowo zachęcić innych i doprowadzić do upowszechnienia tej praktyki. Działania Tygodnia Otwartej Nauki nie są skierowane wyłącznie do naukowców. Mają zainspirować równych interesariuszy: wydawców, bibliotekarzy, Instytucje naukowe, studentów i doktorantów do zaangażowania na rzecz otwartości i dyskusji na temat korzyści, jakie wynikają z otwartego dzielenia się publikacjami.

Tydzień Otwartej Nauki to szereg spotkań, seminariów i innych zdarzeń organizowanych w całej Polsce. Aktualna lista wydarzeń, uzupełniana na bieżąco, znajduje się w serwisie „Uwolnij Naukę”.

Dla tych, którzy nie mogą wziąć osobiście udziału w wydarzeniach OAW, atrakcyjną możliwością poszerzenia wiedzy o otwartości w nauce są webinaria. W ramach projektu OpenAIRE2020 na każdy dzień tego tygodnia zaplanowane zostało inne webinarium dotyczące otwartej nauki. Codziennie, od 24 do 28 października, o godzinie 12 (polskiego czasu) odbędzie się jedno webinarium. Każdy może wziąć udział we wszystkich szkoleniach lub tylko w niektórych. Wszystkie webinaria będą prowadzone w języku angielskim. Kalendarium webinariów dostępne jest na stronie serwisu „Otwarta Nauka”.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach i webinariach oraz zapraszamy do korzystania z materiałów ubiegłorocznego spotkania Open Access Week w Bibliotece APS.


Uprzejmie informujemy, że w  Czytelni  Biblioteki  uruchomione zostały dwa stanowiska komputerowe do przeglądania elektronicznych wersji prac licencjackich i magisterskich  z Archiwum Prac Dyplomowych APS. Zasób obejmuje lata 2009-2015 i będzie systematycznie uzupełniany o prace bieżące.  Serdecznie zapraszamy do korzystania.


Dostęp testowy do bazy Education Source (EBSCO)

Od 16 maja do 14 lipca 2016 r. Biblioteka Główna APS oferuje dostęp testowy do bazy Education Source w ramach platformy EBSCO.

Education Source stanowi obszerne źródło informacji na temat zagadnień związanych z edukacją. Zawiera między innymi: pełne teksty ponad 2000 czasopism oraz ponad 550 monografii i książek a także materiały konferencyjne, raporty, roczniki statystyczne, testy edukacyjne i wiele innych. Baza to kompendium wiedzy o edukacji na każdym szczeblu, od wczesnego dzieciństwa do szkolnictwa wyższego, a także edukacji wielojęzycznej, edukacji zdrowotnej i metod testowania używanych w procesie dydaktycznym.

Otwarty dostęp testowy oferowany jest do 14 lipca 2016 r. na wszystkich komputerach sieci uczelnianej. Zdalny dostęp możliwy jest dla pracowników, doktorantów i studentów naszej Uczelni po zalogowaniu do EBSCO.

Wejście do bazy

Zapraszamy do testowania i prosimy o przesyłanie opinii na adres mailowy: grbogdan@aps.edu.pl


Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją (wraz z prezentacją do pobrania) ze spotkania "Otwieranie nauki - co może się wydarzyć, kiedy publikacje i dane naukowe będą dostępne dla wszystkich" zorganizowanego w ramach Tygodnia Otwartej Nauki 2015 przez Bibliotekę APS więcej...


Uprzejmie informujemy, że w katalogu bibliotecznym została uruchomiona nowa usługa: możliwość zdalnego prolongowania wypożyczonych książek. Wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać opcję "Prolonguj" (zobacz szczegółowe informacje o prolongacie)


W  Wypożyczalni Biblioteki  dostępny jest księgozbiór PODRĘCZNY  - książki wypożyczane są czytelnikom bezpośrednio, bez konieczności  składania zamówienia i oczekiwania na sprowadzenie pozycji z magazynu.  Zachęcamy do zapoznania się z listą książek dostępnych w ten sposób: Księgozbiór podręczny (PDF)


Biblioteka akademicka zakupiła profesjonalną wrzutnię książek. Wrzutnia znajduje się na korytarzu Biblioteki. Zwrócone poprzez wrzutnię książki zostaną zdjęte z konta czytelnika w następnym dniu roboczym.


IBUK uruchomił nowy czytnik LIBRA. Czytnik zintegrowany jest z Facebookiem i Google (możliwość logowania), po założeniu osobistego konta można w nim robić notatki, zakładki, wirtualne półki z książkami. Więcej informacji w zakładce: IBUK – książki elektroniczne