Biblioteka Główna APS

Wejście do katalogu

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacji Biblioteka czynna jest:

lipiec: godz. 9.00-15.00, piątki 9.00-14.00

sierpień: nieczynna (w godz. 9.00-14.00 Biblioteka wydaje zaświadczenia o likwidacji konta)

wrzesień: godz. 9.00-15.00

Za utrudnienia przepraszamy.


Dostęp testowy do bazy Education Source (EBSCO)

Od 16 maja do 14 lipca 2016 r. Biblioteka Główna APS oferuje dostęp testowy do bazy Education Source w ramach platformy EBSCO.

Education Source stanowi obszerne źródło informacji na temat zagadnień związanych z edukacją. Zawiera między innymi: pełne teksty ponad 2000 czasopism oraz ponad 550 monografii i książek a także materiały konferencyjne, raporty, roczniki statystyczne, testy edukacyjne i wiele innych. Baza to kompendium wiedzy o edukacji na każdym szczeblu, od wczesnego dzieciństwa do szkolnictwa wyższego, a także edukacji wielojęzycznej, edukacji zdrowotnej i metod testowania używanych w procesie dydaktycznym.

Otwarty dostęp testowy oferowany jest do 14 lipca 2016 r. na wszystkich komputerach sieci uczelnianej. Zdalny dostęp możliwy jest dla pracowników, doktorantów i studentów naszej Uczelni po zalogowaniu do EBSCO.

Wejście do bazy

Zapraszamy do testowania i prosimy o przesyłanie opinii na adres mailowy: grbogdan@aps.edu.pl


Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją (wraz z prezentacją do pobrania) ze spotkania "Otwieranie nauki - co może się wydarzyć, kiedy publikacje i dane naukowe będą dostępne dla wszystkich" zorganizowanego w ramach Tygodnia Otwartej Nauki 2015 przez Bibliotekę APS więcej...


Uprzejmie informujemy, że w katalogu bibliotecznym została uruchomiona nowa usługa: możliwość zdalnego prolongowania wypożyczonych książek. Wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać opcję "Prolonguj" (zobacz szczegółowe informacje o prolongacie)


W  Wypożyczalni Biblioteki  dostępny jest księgozbiór PODRĘCZNY  - książki wypożyczane są czytelnikom bezpośrednio, bez konieczności  składania zamówienia i oczekiwania na sprowadzenie pozycji z magazynu.  Zachęcamy do zapoznania się z listą książek dostępnych w ten sposób: Księgozbiór podręczny (PDF)


Biblioteka akademicka zakupiła profesjonalną wrzutnię książek. Wrzutnia znajduje się na korytarzu Biblioteki. Zwrócone poprzez wrzutnię książki zostaną zdjęte z konta czytelnika w następnym dniu roboczym.


IBUK uruchomił nowy czytnik LIBRA. Czytnik zintegrowany jest z Facebookiem i Google (możliwość logowania), po założeniu osobistego konta można w nim robić notatki, zakładki, wirtualne półki z książkami. Więcej informacji w zakładce: IBUK – książki elektroniczne