Biblioteka Główna APS

Wejście do katalogu


Uprzejmie informujemy, że w dniu 11.02.2015 r. (środa), ze względu na prowadzone prace konserwacyjne serwera Biblioteki, ograniczony będzie dostęp do systemu bibliotecznego (katalog, konta użytkowników) . Za utrudnienia przepraszamy.


 Uprzejmie informujemy, że w przerwie międzysemestralnej Biblioteka jest czynna:

9-10.02.2015 r. – godz. 9-16.00

11-23.02.2015 r. – godz. 9.00-15.00

Dyżury sobotnio-niedzielne pozostają bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.


Uprzejmie informujemy, że w katalogu bibliotecznym została uruchomiona nowa usługa: możliwość zdalnego prolongowania wypożyczonych książek. Wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać opcję "Prolonguj" (zobacz szczegółowe informacje o prolongacie)


W  Wypożyczalni Biblioteki  dostępny jest księgozbiór PODRĘCZNY  - książki wypożyczane są czytelnikom bezpośrednio, bez konieczności  składania zamówienia i oczekiwania na sprowadzenie pozycji z magazynu.  Zachęcamy do zapoznania się z listą książek dostępnych w ten sposób: Księgozbiór podręczny (PDF)


Biblioteka akademicka zakupiła profesjonalną wrzutnię książek. Wrzutnia znajduje się na korytarzu Biblioteki. Zwrócone poprzez wrzutnię książki zostaną zdjęte z konta czytelnika w następnym dniu roboczym.


IBUK uruchomił nowy czytnik LIBRA. Czytnik zintegrowany jest z Facebookiem i Google (możliwość logowania), po założeniu osobistego konta można w nim robić notatki, zakładki, wirtualne półki z książkami. Więcej informacji w zakładce: IBUK – książki elektroniczne