Biblioteka Główna APS

Wejście do katalogu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29.04.16 (piątek) Biblioteka czynna jest do godz. 14.00. Za utrudnienia przepraszamy.


Uprzejmie informujemy, że w dniach 30.04-3.05.2016 r. (sobota-wtorek) Biblioteka jest nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.


Zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją (wraz z prezentacją do pobrania) ze spotkania "Otwieranie nauki - co może się wydarzyć, kiedy publikacje i dane naukowe będą dostępne dla wszystkich" zorganizowanego w ramach Tygodnia Otwartej Nauki 2015 przez Bibliotekę APS więcej...


 Uprzejmie informujemy, że w katalogu bibliotecznym została uruchomiona nowa usługa: możliwość zdalnego prolongowania wypożyczonych książek. Wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać opcję "Prolonguj" (zobacz szczegółowe informacje o prolongacie)


W  Wypożyczalni Biblioteki  dostępny jest księgozbiór PODRĘCZNY  - książki wypożyczane są czytelnikom bezpośrednio, bez konieczności  składania zamówienia i oczekiwania na sprowadzenie pozycji z magazynu.  Zachęcamy do zapoznania się z listą książek dostępnych w ten sposób: Księgozbiór podręczny (PDF)


Biblioteka akademicka zakupiła profesjonalną wrzutnię książek. Wrzutnia znajduje się na korytarzu Biblioteki. Zwrócone poprzez wrzutnię książki zostaną zdjęte z konta czytelnika w następnym dniu roboczym.


IBUK uruchomił nowy czytnik LIBRA. Czytnik zintegrowany jest z Facebookiem i Google (możliwość logowania), po założeniu osobistego konta można w nim robić notatki, zakładki, wirtualne półki z książkami. Więcej informacji w zakładce: IBUK – książki elektroniczne