Biblioteka Główna APS

Wejście do katalogu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 25.05.2016 r. (środa) Biblioteka czynna będzie do godz. 16.00. W piątek, 27.05.2016 r. Biblioteka jest nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.


Dostęp testowy do bazy Education Source (EBSCO)

Od 16 maja do 14 lipca 2016 r. Biblioteka Główna APS oferuje dostęp testowy do bazy Education Source w ramach platformy EBSCO.

Education Source stanowi obszerne źródło informacji na temat zagadnień związanych z edukacją. Zawiera między innymi: pełne teksty ponad 2000 czasopism oraz ponad 550 monografii i książek a także materiały konferencyjne, raporty, roczniki statystyczne, testy edukacyjne i wiele innych. Baza to kompendium wiedzy o edukacji na każdym szczeblu, od wczesnego dzieciństwa do szkolnictwa wyższego, a także edukacji wielojęzycznej, edukacji zdrowotnej i metod testowania używanych w procesie dydaktycznym.

Otwarty dostęp testowy oferowany jest do 14 lipca 2016 r. na wszystkich komputerach sieci uczelnianej. Zdalny dostęp możliwy jest dla pracowników, doktorantów i studentów naszej Uczelni po zalogowaniu do EBSCO.

Wejście do bazy

Zapraszamy do testowania i prosimy o przesyłanie opinii na adres mailowy: grbogdan@aps.edu.pl


Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją (wraz z prezentacją do pobrania) ze spotkania "Otwieranie nauki - co może się wydarzyć, kiedy publikacje i dane naukowe będą dostępne dla wszystkich" zorganizowanego w ramach Tygodnia Otwartej Nauki 2015 przez Bibliotekę APS więcej...


Uprzejmie informujemy, że w katalogu bibliotecznym została uruchomiona nowa usługa: możliwość zdalnego prolongowania wypożyczonych książek. Wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać opcję "Prolonguj" (zobacz szczegółowe informacje o prolongacie)


W  Wypożyczalni Biblioteki  dostępny jest księgozbiór PODRĘCZNY  - książki wypożyczane są czytelnikom bezpośrednio, bez konieczności  składania zamówienia i oczekiwania na sprowadzenie pozycji z magazynu.  Zachęcamy do zapoznania się z listą książek dostępnych w ten sposób: Księgozbiór podręczny (PDF)


Biblioteka akademicka zakupiła profesjonalną wrzutnię książek. Wrzutnia znajduje się na korytarzu Biblioteki. Zwrócone poprzez wrzutnię książki zostaną zdjęte z konta czytelnika w następnym dniu roboczym.


IBUK uruchomił nowy czytnik LIBRA. Czytnik zintegrowany jest z Facebookiem i Google (możliwość logowania), po założeniu osobistego konta można w nim robić notatki, zakładki, wirtualne półki z książkami. Więcej informacji w zakładce: IBUK – książki elektroniczne