EN
EBSCO
IBUK Libra / IBUK Libra Light

Wirtualna Biblioteka Nauki dostęp do: Nature, Science, ScienceDirect (Elsevier), Scopus (Elsevier), Springer, Web of Science, Wiley

Wydawnictwa APS online: http://www.aps.edu.pl/uczelnia/wydawnictwo/publikacje-online/

Inne bazy w sieci


Baza bibliograficzna zawartości czasopism – Biblioteka tworzy bazę opisów artykułów w oparciu o gromadzone czasopisma.

Baza powstaje od 2013 r. Opisy artykułów można wyszukać w katalogu komputerowym Biblioteki (wejście do katalogu) wybierając w wyszukiwaniu „Typ dokumentu: Artykuły z czasopism”.ACADEMICA (zob. katalog) to bezpłatna cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. 

Biblioteka Narodowa za pośrednictwem terminala znajdującego się w Czytelni Biblioteki APS udostępnia pracownikom i studentom oraz wszystkim zainteresowanym zasoby cyfrowe, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Aby skorzystać załóż indywidualne konto i korzystaj za darmo z systemu Academica w Czytelni Biblioteki Głównej APS.

APD (Archiwum Prac Dyplomowych, (zob. katalog), jest to baza zawierająca pełne teksty prac licencjackich i magisterskich absolwentów APSObejmuje prace od listopada 2009 roku po aktualne. Dane bibliograficzne prac dostępne są bez ograniczeń, natomiast pliki z pełnymi tekstami - wyłącznie po zalogowaniu (tak, jak do USOSweb).

Zainteresowani mogą korzystać z bazy w Czytelni - dwa stanowiska komputerowe.

Aktualności

01-12-2020

Przestrzenne postaci wspólności i eduwidma. Czego uczy miasto nawiedzone?

Prof. dr hab. Maria Mendel poprowadzi wykład w Szkole Doktorskiej APS w ramach cyklu "Wykłady interaktywne z wybitnymi badaczami". Zapraszamy serdecznie 14 grudnia br.
01-12-2020

Informacja o zapytaniu ofertowym na sprzedaż samochodów służbowych Uczelni

Zapraszamy do składania ofert na sprzedaż samochodów
24-11-2020

Gala wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – online

Zapraszamy na internetową galę wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2020, uznawanych za najważniejsze wyróżnienie naukowe w Polsce. Uroczystość online odbędzie się 2 grudnia br.