Szkolenie 15.06.2024

Aktualizacja: 09-05-2024

Serdecznie zapraszamy na szkolenie "Wczesne rozpoznawanie zaburzeń przetwarzania sensorycznego (SPD) u dzieci rozwijających się neurotypowo i nie-neurotypowo"

🧡 O szkoleniu:

W czasie szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę na temat:
- wczesnego rozpoznawania i diagnozy zaburzeń przetwarzania sensorycznego (SPD) u dzieci rozwijających się neurotypowo i nie-neurotypowo,
- wpływu SPD na funkcjonowanie codzienne dzieci.

❤️ Program szkolenia:

- Przetwarzanie sensoryczne - proces zachodzący w układzie nerwowym,
- Procesy przetwarzania sensorycznego w ujęciu teorii integracji sensorycznej,
- Typologia zaburzeń przetwarzania sensorycznego (SPD),
- Objawy zaburzeń procesów sensorycznych (SPD),
- Znaczenie przetwarzania sensorycznego dla ogólnego rozwoju i funkcjonowania człowieka,
- SPD w klasyfikacji DSM-5, DC: 0-3 r,
- Diagnoza procesów przetwarzania sensorycznego - narzędzia standaryzowane, obserwacja kliniczna, kwestionariusze,
- Interwencja - postępowanie terapeutyczne w ramach EBP,
- Dieta sensoryczna jako codzienne wsparcie w obszarze funkcjonowania sensorycznego.

💛 Szkolenie przeprowadzi dr n. hum. Marta Wiśniewska

dr. n. hum. w zakresie pedagogiki, pedagog specjalny: oligofrenopedagog, logopeda, instruktor senior i terepauta metody integracji sensorycznej. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2003 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, ASD, zespołami neurologicznymi.
Nauczyciel dyplomowany - specjalista w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 213 w Warszawie. Od 2005r. Wykładowca w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Konsultant w Ośrodku Rozwoju Psychoruchowego IN-Senti i w Nieodpłatnym Punkcie Konsultacyjnym SI przy PSTIS.
Autorka wielu publikacji poświęconych diagnozie i terapii dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, w tym Profilu Sensorycznego Dziecka (PSD), Skali do oceny wrażliwości kompleksu ustno-twarzowego (SOWKUT) oraz artykułów punktowanych (m.in. Psychiatria - Medycyna Praktyczna, Pediatra Polska, Postępy Neonatologii).
Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się m.in. na diagnozie i terapii rozwoju dzieci z niepełnosprawnością intelektualną ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia nieprawidłowości procesów sensoryczno-motorycznych dla całościowego funkcjonowania, diecie sensorycznej, trudnych zachowaniach oraz wrażliwości sensorycznej u osób dorosłych.
W latach 2008-2014 prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. W latach 2008-2015 redaktor krajowa, a w latach 2019-2023 redaktora naczelna kwartalnika Integracja Sensoryczna.
Od 2005 roku prowadzi autorskie warsztaty, webinary oraz szkolenia III stopnia.
Współpracuje m.in. z WCIESS, CS Cognitus, Fundacją Wcześniak Rodzice-Rodzicom, Stowarzyszeniem Bardziej Kochani, Fundacją "Inspirator", Fundacją im. Marii Grzegorzewskiej.
Laureatka konkursu naukowego organizowanego przez Międzynarodowy Instytut Nowych Technologii przy Fundacji Promyk Słońca we Wrocławiu (2013). Uczestniczka wielu szkoleń, konferencji i sympozjów medycznych. Uczestniczka workshop: "Clinical Assessment of Sensory Integration Difficulties in Adolescents and Adult with Disabilities", Workshop by Ms PhD Teresa May Benson, OTR/L. FAOTA, Kildare, Irlandia V. 2015; “Introduction of sensory modulation disorders to therapy: STEP SI model” X.2015, Workshop by T.M. Stackhouse, Warsaw, Poland 2016; “Sensory diet – optimal support for therapy in people with neurological disorders” Workshop by T. M. Stackhouse, MA, OTR, J. Wilbarger, PhD, OTR/l (2017); “Sensory defensivnees: A comprehensive treatment approach” Developed by P. Wilbarger, M. Ed., FAOTA, J. Wilbarger, Ph.D., OTR, Warsaw, Poland VI.2018.
Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty iwychowania.

💙 Termin szkolenia:

15.06.2024 r.
9:00 - 16:30 - 10 godzin dydaktycznych

Miejsce szkolenia: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Szczęśliwicka 40, 02-353 Warszawa
Cena:
300zł
250zł - studenci/studentki oraz absolwenci/absolwentki Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

💚 GWARANTUJEMY CERTYFIKAT UCZESTNICTWA W SZKOLENIU

UWAGA
Dostępność miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnienie formularza i przesłanie odpowiedzi nie gwarantuje uczestnictwa w szkoleniu.
Po zaksięgowaniu kwoty dostaną Państwo wiadomość z potwierdzeniem uczestnictwa.
Wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego i przesłanie odpowiedzi jest równoznaczne z wyrażeniem chęci uczestnictwa w szkoleniu oraz nakłada obowiązek uiszczenia opłaty rejestracyjnej w ciągu 4 dni od rejestracji.

Opublikowano: 24-04-2024