Strona główna Doktoranci Studia doktoranckie w zakresie pedagogiki

Studia doktoranckie w zakresie pedagogiki

07-06-2020

Dziekanat Studiów Doktoranckich   (budynek A, parter, pokój 1050/1051)/

Informacja dotycząca okresu rozliczeniowego w roku akademickim 2019/2020

Informacja dotycząca przedłużeń i urlopów w roku akademickim 2019/2020 - aktualizacja

Uchwała nr 208/2019 Senatu Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej z dnia 16 października 2019 r. w sprawie powołania komisji przeprowadzających egzaminy doktorskie

STUDIA TRZECIEGO STOPNIA (DOKTORANCKIE)

Kierunek:

Pedagogika

Typ:

trzeciego stopnia (doktoranckie)

Tryb:

stacjonarny, niestacjonarny

• Studia doktoranckie są studiami w zakresie pedagogiki.

• Ich koncepcja realizacyjna umożliwia doktorantom pogodzenie wysokich wymagań merytorycznych, w całości bądź przynajmniej w części, z podejmowaną przez nich pracą zawodową.

• Studia doktoranckie adresowane są przede wszystkim do absolwentów studiów humanistycznych i społecznych, tym niemniej nie wyklucza się ich podjęcia także przez osoby, które ukończyły inne kierunki kształcenia.

• Studia trwają cztery lata i są realizowane według nowoczesnego programu studiów, zawierającego cztery moduły: dysertacyjny, metodologiczny, akademicki i praktyk zawodowych.

• Podstawą ubiegania się o przyjęcie na pierwszy rok studiów trzeciego stopnia w zakresie pedagogiki stanowi posiadanie przez kandydata tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego

• Osoby nie będące absolwentami studiów na kierunku pedagogika bądź pedagogika specjalna muszą, w nieprzekraczalnym terminie do końca drugiego roku studiów, zdać trzy egzaminy w zakresie szczegółowych obszarów wiedzy pedagogicznej (do wyboru: pedagogika ogólna, historia wychowania, dydaktyka, pedagogika społeczna, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika specjalna).

W związku z wprowadzoną reformą szkolnictwa wyższego konstytucjadlanauki w Akademii Pedagogiki Specjalnej powołana została Szkoła Doktorska, która prowadzi aktualnie studia doktoranckie, więcej o rekrutacji znajdziesz tutaj.

15-09-2020

Inauguracja

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w APS odbędzie się 2 października br. Z tej okazji wykład pt. „Czego o prawie nie wiemy, choć powinniśmy wiedzieć” wygłosi Profesor Ewa Łętowska.
22-09-2020

Dni adaptacyjne dla I roku

Zapraszamy studentki i studentów I roku studiów do udziału w obowiązkowych dniach adaptacyjnych
23-09-2020