Strona główna Doktoranci Studia doktoranckie w zakresie pedagogiki

Studia doktoranckie w zakresie pedagogiki

07-06-2020

Dziekanat Studiów Doktoranckich   (budynek A, parter, pokój 1050/1051)/

Informacja dotycząca okresu rozliczeniowego w roku akademickim 2019/2020

Informacja dotycząca przedłużeń i urlopów w roku akademickim 2019/2020 - aktualizacja

Uchwała nr 208/2019 Senatu Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej z dnia 16 października 2019 r. w sprawie powołania komisji przeprowadzających egzaminy doktorskie

STUDIA TRZECIEGO STOPNIA (DOKTORANCKIE)

Kierunek:

Pedagogika

Typ:

trzeciego stopnia (doktoranckie)

Tryb:

stacjonarny, niestacjonarny

• Studia doktoranckie są studiami w zakresie pedagogiki.

• Ich koncepcja realizacyjna umożliwia doktorantom pogodzenie wysokich wymagań merytorycznych, w całości bądź przynajmniej w części, z podejmowaną przez nich pracą zawodową.

• Studia doktoranckie adresowane są przede wszystkim do absolwentów studiów humanistycznych i społecznych, tym niemniej nie wyklucza się ich podjęcia także przez osoby, które ukończyły inne kierunki kształcenia.

• Studia trwają cztery lata i są realizowane według nowoczesnego programu studiów, zawierającego cztery moduły: dysertacyjny, metodologiczny, akademicki i praktyk zawodowych.

• Podstawą ubiegania się o przyjęcie na pierwszy rok studiów trzeciego stopnia w zakresie pedagogiki stanowi posiadanie przez kandydata tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego

• Osoby nie będące absolwentami studiów na kierunku pedagogika bądź pedagogika specjalna muszą, w nieprzekraczalnym terminie do końca drugiego roku studiów, zdać trzy egzaminy w zakresie szczegółowych obszarów wiedzy pedagogicznej (do wyboru: pedagogika ogólna, historia wychowania, dydaktyka, pedagogika społeczna, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika specjalna).

W związku z wprowadzoną reformą szkolnictwa wyższego konstytucjadlanauki w Akademii Pedagogiki Specjalnej powołana została Szkoła Doktorska, która prowadzi aktualnie studia doktoranckie, więcej o rekrutacji znajdziesz tutaj.

01-12-2020

Przestrzenne postaci wspólności i eduwidma. Czego uczy miasto nawiedzone?

Prof. dr hab. Maria Mendel poprowadzi wykład w Szkole Doktorskiej APS w ramach cyklu "Wykłady interaktywne z wybitnymi badaczami". Zapraszamy serdecznie 14 grudnia br.
01-12-2020

Informacja o zapytaniu ofertowym na sprzedaż samochodów służbowych Uczelni

Zapraszamy do składania ofert na sprzedaż samochodów
24-11-2020

Gala wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – online

Zapraszamy na internetową galę wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2020, uznawanych za najważniejsze wyróżnienie naukowe w Polsce. Uroczystość online odbędzie się 2 grudnia br.