Strona główna Doktoranci Studia doktoranckie w zakresie pedagogiki

Studia doktoranckie w zakresie pedagogiki

06-02-2020

Dziekanat Studiów Doktoranckich   (budynek A, parter, pokój 1050/1051)

STUDIA TRZECIEGO STOPNIA (DOKTORANCKIE)

Kierunek:

Pedagogika

Typ:

trzeciego stopnia (doktoranckie)

Tryb:

stacjonarny, niestacjonarny

• Studia doktoranckie są studiami w zakresie pedagogiki.

• Ich koncepcja realizacyjna umożliwia doktorantom pogodzenie wysokich wymagań merytorycznych, w całości bądź przynajmniej w części, z podejmowaną przez nich pracą zawodową.

• Studia doktoranckie adresowane są przede wszystkim do absolwentów studiów humanistycznych i społecznych, tym niemniej nie wyklucza się ich podjęcia także przez osoby, które ukończyły inne kierunki kształcenia.

• Studia trwają cztery lata i są realizowane według nowoczesnego programu studiów, zawierającego cztery moduły: dysertacyjny, metodologiczny, akademicki i praktyk zawodowych.

• Podstawą ubiegania się o przyjęcie na pierwszy rok studiów trzeciego stopnia w zakresie pedagogiki stanowi posiadanie przez kandydata tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego

• Osoby nie będące absolwentami studiów na kierunku pedagogika bądź pedagogika specjalna muszą, w nieprzekraczalnym terminie do końca drugiego roku studiów, zdać trzy egzaminy w zakresie szczegółowych obszarów wiedzy pedagogicznej (do wyboru: pedagogika ogólna, historia wychowania, dydaktyka, pedagogika społeczna, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika specjalna).

W związku z wprowadzoną reformą szkolnictwa wyższego konstytucjadlanauki w Akademii Pedagogiki Specjalnej powołana została Szkoła Doktorska, która prowadzi aktualnie studia doktoranckie, więcej o rekrutacji znajdziesz tutaj.

20-02-2020

Medal za zasługi dla rozwoju pedagogiki współczesnej dla prof. dr. hab. Stefana M. Kwiatkowskiego

Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza uhonorował prof. dr hab. Stefana M. Kwiatkowskiego medalem za zasługi dla rozwoju pedagogiki współczesnej.
10-02-2020

Prowincjonalne i nieprowincjonalne praktyki kulturalne. Po 10 latach spędzonych w terenie

Szkoła Doktorska APS zaprasza na na wykład otwarty prof. dr. hab. Tomasza Szlendaka z UMK.
18-02-2020

Instytut Pedagogiki zaprasza do „Ogrodu dydaktyki”

Tym razem przedmiotem wspólnej refleksji będzie proces dydaktyczny i możliwości podnoszenia jego jakości. Instytut zaprasza 25 lutego br. od godz. 13:30 do Sali Senatu.