Strona główna Doktoranci Studia doktoranckie w zakresie pedagogiki

Studia doktoranckie w zakresie pedagogiki

06-02-2020

Dziekanat Studiów Doktoranckich   (budynek A, parter, pokój 1050/1051)

STUDIA TRZECIEGO STOPNIA (DOKTORANCKIE)

Kierunek:

Pedagogika

Typ:

trzeciego stopnia (doktoranckie)

Tryb:

stacjonarny, niestacjonarny

• Studia doktoranckie są studiami w zakresie pedagogiki.

• Ich koncepcja realizacyjna umożliwia doktorantom pogodzenie wysokich wymagań merytorycznych, w całości bądź przynajmniej w części, z podejmowaną przez nich pracą zawodową.

• Studia doktoranckie adresowane są przede wszystkim do absolwentów studiów humanistycznych i społecznych, tym niemniej nie wyklucza się ich podjęcia także przez osoby, które ukończyły inne kierunki kształcenia.

• Studia trwają cztery lata i są realizowane według nowoczesnego programu studiów, zawierającego cztery moduły: dysertacyjny, metodologiczny, akademicki i praktyk zawodowych.

• Podstawą ubiegania się o przyjęcie na pierwszy rok studiów trzeciego stopnia w zakresie pedagogiki stanowi posiadanie przez kandydata tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego

• Osoby nie będące absolwentami studiów na kierunku pedagogika bądź pedagogika specjalna muszą, w nieprzekraczalnym terminie do końca drugiego roku studiów, zdać trzy egzaminy w zakresie szczegółowych obszarów wiedzy pedagogicznej (do wyboru: pedagogika ogólna, historia wychowania, dydaktyka, pedagogika społeczna, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika specjalna).

W związku z wprowadzoną reformą szkolnictwa wyższego konstytucjadlanauki w Akademii Pedagogiki Specjalnej powołana została Szkoła Doktorska, która prowadzi aktualnie studia doktoranckie, więcej o rekrutacji znajdziesz tutaj.

30-03-2020

O odwołanie egzaminowania zewnętrznego uczniów w zw. z pandemią COVID-19 apeluje KNP PAN

Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk apeluje do Prezydenta RP oraz do do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie egzaminowania zewnętrznego uczniów w sytuacji podporządkowanej nieprzewidywaln…
30-03-2020

Praktyki studenckie

Prosimy o zapoznanie się z dodatkowymi informacjami o praktykach studenckich
27-03-2020

VII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy dla Młodzieży z niepełnosprawnością

Z przykrością informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa, zaplanowana na 5 czerwca 2020 roku VII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy dla Młodzieży z niepełnosprawnością została odwołana.