VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Aktualizacja: 27-05-2024

Już 24 maja odbędzie się w APS VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Cyberprzestrzeń i światy wirtualne. Pedagogika medialna wobec wyzwań XXI wieku. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Katedra Dydaktyki i Pedagogiki Medialnej Instytutu Pedagogiki APS oraz Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego serdecznie zapraszają do udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Cyberprzestrzeń i światy wirtualne, tym razem odbywającej się pod hasłem Pedagogika medialna wobec wyzwań XXI wieku.

Ostatnie lata postawiły nas w obliczu potężnych, nakładających się na siebie kryzysów i wyzwań o charakterze zdrowotnym, ekologicznym, militarnym czy technologicznym, niosących za sobą poważne konsekwencje społeczne i osobowe. Pandemia, wojna, kryzys klimatyczny czy gwałtowny rozwój Sztucznej Inteligencji o trudnych do przewidzenia skutkach – wszystko to tworzy krajobraz współczesności łatwo wyzwalającej kolejne niepokoje i lęki społeczne, za to trudno poddającej się analizie i kształtowaniu zgodnemu z ludzkimi potrzebami.

W jaki sposób skutecznie stawiać czoła kryzysom, ale też jak stworzyć nowe szanse i efektywnie wykorzystać te, które niosą ze sobą dynamicznie zachodzące zmiany? Jak mądrze reformować szkołę i uczelnię? W jaki sposób przeciwdziałać ograniczającemu wpływowi praktyk monopolistycznych na obieg informacji naukowej? Jak rozwijać potencjał nowych technologii, nie ignorując związanych z nimi zagrożeń i nie gubiąc z pola widzenia najważniejszego – człowieka?

Wszystkich, którzy pragną poszukiwać wraz z nami odpowiedzi na te pytania, gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznej konferencji!

Kliknij, aby przejść na stronę konferencji >>

Konferencja została wyróżniona honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Patronatu wydarzeniu udzieliły także następujące instytucje:

  • Fundacja Orange
  • NASK-PIB
  • Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka
  • Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych

Współorganizator: Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 17-05-2024