APS nadal wśród polskich pionierów Rankingu Indonezyjskiego UI Green Metric

Aktualizacja: 15-12-2021

Ogłoszona została lista uczelni światowych, którym drogie są wartości zrównoważonego rozwoju i wdrażanie proekologicznych rozwiązań. Nasza Akademia podniosła swoją pozycję o 23 punkty i zajęła 7 pozycję w kraju.

W dniu 14 grudnia 2021 r. w Dżakarcie ogłoszona została lista uczelni światowych, którym drogie są wartości zrównoważonego rozwoju i wdrażanie proekologicznych rozwiązań. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej wzięła udział w rankingu po raz drugi i podniosła swoją pozycję o 23 oczka, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Tym samym zajęła 7 pozycję w kraju, niedaleko za UWM i Uniwersytetem Gdańskim.

Będąc najstarszą uczelnią pedagogiczną w Polsce, o prawie stuletniej tradycji, za szczególnie ważną uważamy odpowiedzialność za naszą wspólną przyszłość i podejmujemy stale nowe inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności uczelni.

Współpracujemy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, wspierając Grupę Roboczą ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, powołaliśmy Radę Konsultacyjną ds. SOU i Zrównoważonego Rozwoju, Zespół ds. Ekologii, Zespół ds. Równości. Samorząd Studentów podejmuje wiele ważnych inicjatyw z zakresu ekonomii cyrkularnej - Zero Waste Economy, tworzy nowe studenckie koła naukowe. W Akademii realizowane są granty i badania naukowe na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a zrównoważony rozwój jest integralną częścią oferty edukacyjnej i publikacyjnej.

Pełna lista rankingowa została dziś opublikowana tutaj: UI GreenMetric

Opublikowano: 15-12-2021