Badania zapośredniczone, otwarte bazy, analiza danych wspólnych i danych zastanych

Aktualizacja: 04-05-2021

Szkoła Doktorska APS zaprasza na wykład dr Natalii Banasik-Jemielniak z Instytutu Psychologii APS & Harvard Graduate School of Education Visiting Fellow. Wykład i dyskusja odbędą się 28 maja br. Początek o godz. 14:00.

 

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 postawiła wiele badaczek i wielu badaczy przed dylematem, czy należy zawiesić prowadzone badania naukowe z udziałem ludzi, czy też znaleźć sposób, by zbierając dane nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia publicznego.

 

- Podczas wykładu opowiem o przykładach z badań psycholingwistycznych, w których naukowczynie przekształciły swoje projekty z wymagających bezpośredniego kontaktu z osobami badanymi w wykorzystujące zbieranie danych z użyciem internetu oraz urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz. Będzie to pretekstem do rozmowy o wyzwaniach i szansach związanych z badaniem ludzi w sposób zapośredniczony, jak również do poruszenia tematu otwartych danych, dzielenia się bazami danych oraz wykorzystaniu danych zastanych - dr Natalia Banasik-Jemielniak.

 

Wykład i dyskusja, na które Państwa serdecznie zapraszamy w imieniu dr Natalii Banasik-Jemielniak oraz Szkoły Doktorskiej APS odbędą się w ramach zajęć w Szkole Doktorskiej APS z cyklu "Trendy w naukach społecznych". Spotkanie jest całkowicie otwarte dla każdej zainteresowanej tematyką osoby. Po wykładzie i dyskusji poprowadzone zostaną warsztaty dla dla doktorantów i doktorantek, ewentualnie dla magistrantów planujących w przyszłości pracę naukową.

 

Natalia Banasik-Jemielniak - Psycholingwistka prowadząca badania na pograniczu psychologii i językoznawstwa. Absolwentka lingwistyki stosowanej, psychologii i edukacji międzykulturowej z dyplomami z Freie Universitaet Berlin i Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka grantów i nagród m.in. Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Fundacji Kościuszkowskiej, Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej, Narodowego Centrum Nauki, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odbywała staże naukowe w Harvard Graduate School of Education i University of Delaware.

Zanim zajęła się pracą naukową, pracowała jako nauczycielka i lektorka języka angielskiego i niemieckiego oraz polskiego jako języka obcego, tłumaczka i korektorka tekstów, a także jako specjalistka ds. rekrutacji i szkoleń. Od 2013 roku zaangażowana merytorycznie w rozwój Insta.Ling, programu do nauki języków obcych dla szkół.

 

Informacje organizacyjne

  • Termin: 28.05.2020, 14:00-15:00 - wykład, 15:00-15:30 - dyskusja, 15:40-16:10 spotkanie z doktorantami
  • Miejsce: Spotkanie za pośrednictwem ZOOM
  • Zapisy: na stronie - www.zapisy.aps.edu.pl

 

 

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 13-05-2020