EN

Strona główna Aktualności Doradcy do Spraw Zdrowienia - kurs szkoleniowy

Doradcy do Spraw Zdrowienia - kurs szkoleniowy

18-04-2019

Głównym celem projektu jest wsparcie procesu zdrowienia oraz aktywizacja społeczna i zawodowa osób chorujących psychicznie. Projekt ma formę kursu szkoleniowego po którym absolwenci otrzymują certyfikaty Doradcy do Spraw Zdrowienia. Wsparcie procesu zdrowienia należy rozumieć jako dążenie do prowadzenie możliwie satysfakcjonującego życia i odzyskanie podmiotowości. Ważnym elementem tego procesu jest zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących zagadnień takich jak: zdrowienie, umacnianie, radzenie sobie z kryzysami, przywrócenie nadziei na lepsze życie i sposoby osiągania tego celu. Nacisk będzie położony również na kwestie związane z pracą na na rzecz innych chorych, wolontariat i zaangażowanie w ruch samopomocowy. Zostanie zapewniony również dostęp do wiedzy i umiejętności związanych z efektywnym zdobywaniem i utrzymywaniem zatrudnienia.

Kurs ma charakter interdyscyplinarny, w przygotowaniu jego programu uczestniczyły osoby chorujące psychicznie z ruchu samopomocowego. W ramach projektu zrealizowanych zostanie 6 edycji Kursu dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Zajęcia są podzielone na 6 modułów tematycznych:
- Umacnianie i zdrowienie,
- Jak chronić swoje prawa i uzyskiwać wsparcie,
- Jak poczuć się przydatnym - działania na rzecz innych,
- Przedsiębiorczość społeczna,
- Doradztwo i wsparcie innych chorujących,
- Posługiwanie się nowoczesnymi technologiami informatycznymi.

Ponadto uczestnicy kursu będą mogli skorzystać z konsultacji indywidualnych.

więcej ....

PLAKAT

 

Aktualności

18-04-2019

II BIEG Marii Grzegorzewskiej

Zapraszamy serdecznie do udziału w drugiej edycji BIEGU Marii Grzegorzewskiej w dniu 22 maja 2019 r. (środa) o godz. 15.00 w Parku Szczęśliwickim.
17-04-2019

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Rektor wraz z całą społecznością akademicką
08-04-2019

APS na kozetce

Jak to jest być obywatelem/-obywatelem APS? Często mówimy o problemach w komunikacji pomiędzy różnymi jednostkami APS, może czas zmian jest okazją, aby o tym porozmawiać? O tym co nam przeszkadza, co…