Doradcy do Spraw Zdrowienia - kurs szkoleniowy

Aktualizacja: 16-06-2020

Głównym celem projektu jest wsparcie procesu zdrowienia oraz aktywizacja społeczna i zawodowa osób chorujących psychicznie. Projekt ma formę kursu szkoleniowego po którym absolwenci otrzymują certyfikaty Doradcy do Spraw Zdrowienia. Wsparcie procesu zdrowienia należy rozumieć jako dążenie do prowadzenie możliwie satysfakcjonującego życia i odzyskanie podmiotowości. Ważnym elementem tego procesu jest zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących zagadnień takich jak: zdrowienie, umacnianie, radzenie sobie z kryzysami, przywrócenie nadziei na lepsze życie i sposoby osiągania tego celu. Nacisk będzie położony również na kwestie związane z pracą na na rzecz innych chorych, wolontariat i zaangażowanie w ruch samopomocowy. Zostanie zapewniony również dostęp do wiedzy i umiejętności związanych z efektywnym zdobywaniem i utrzymywaniem zatrudnienia.

Kurs ma charakter interdyscyplinarny, w przygotowaniu jego programu uczestniczyły osoby chorujące psychicznie z ruchu samopomocowego. W ramach projektu zrealizowanych zostanie 6 edycji Kursu dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Zajęcia są podzielone na 6 modułów tematycznych:
- Umacnianie i zdrowienie,
- Jak chronić swoje prawa i uzyskiwać wsparcie,
- Jak poczuć się przydatnym - działania na rzecz innych,
- Przedsiębiorczość społeczna,
- Doradztwo i wsparcie innych chorujących,
- Posługiwanie się nowoczesnymi technologiami informatycznymi.

Ponadto uczestnicy kursu będą mogli skorzystać z konsultacji indywidualnych.

Opublikowano: 08-04-2019