EN

Strona główna Aktualności Zapraszamy na spotkanie APSLab-ów - 4.03 godz. 9:00

Zapraszamy na spotkanie APSLab-ów - 4.03 godz. 9:00

08-04-2020

Wszystkie osoby zainteresowane wymianą myśli i doświadczeń w prowadzeniu badań naukowych zapraszamy 4 marca w godzinach 9.00-11.00 na zebranie członków i członkiń zespołów badawczych działających w ramach Akademii.

Podczas zebrania porozmawiamy o działających w ramach Akademii zespołach badawczych oraz o sposobach wyeksponowania działalności APSLab-ów m.in. na stronie internetowej. Chcemy, aby podczas naszych cyklicznych spotkań mogły zaprezentować się różne zespoły badawcze. Tym razem będziemy mieli okazję bliżej przyjrzeć się rozwojowi i działalności zespołu badań nad socjalizacją i agresją - SAGLab dr Karoliny Konopki i dr Moniki Dominiak-Kochanek z Instytutu Psychologii.

Zespół badań nad socjalizacją i agresją skupia osoby zainteresowane problematyką socjalizacyjnych, sytuacyjnych i wynikających z różnic indywidualnych uwarunkowań zachowań i postaw agresywnych. SAGLab prowadzi badania eksperymentalne i korelacyjne, których celem jest poszukiwanie czynników determinujących prawdopodobieństwo pojawienia się agresji i negatywnych postaw wobec osób nietypowych dla swojej płci.

Ważnym aspektem badań prowadzonych przez zespół, w którego skład wchodzą Patrycja Gryczan, Dominika Kwiatkowska, Martyna Mielnik, Wiktoria Sośniuk, Karolina Szwed oraz Małgorzata Zarzycka są różnice międzypłciowe w agresji, czy transfobii, rozumiane w kategoriach odmiennych mechanizmów psychologicznych, zarządzających zachowaniami agresywnymi kobiet i mężczyzn.

Serdecznie zapraszamy.

 

Informacje organizacyjne

  • Termin: 4 marca 2020 r., godz. 9:00-11:00
  • Miejsce: Sala Kanclerska

 

 

Aktualności

08-04-2020

Zdrowia, spokoju, optymizmu

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy całej Społeczności Akademickiej oraz naszym Bliskim, Przyjaciołom, Znajomym życzenia zdrowia, spokoju i optymizmu.
08-04-2020

Jak dbać o odporność psychiczną w czasie pandemii COVID-19?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru poprowadzonego przez dr n. med. Magdalenę Gawrych z Zakładu Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego Instytutu Psychologii
03-04-2020

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich stanowczo sprzeciwia się tym działaniom zwiększającym zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli, które mogą być bez szkody odsunięte w czasie.