EN

Strona główna Aktualności Komunikat Rektora ws. zagrożeń wynikających z epidemii koronawirusa

Komunikat Rektora ws. zagrożeń wynikających z epidemii koronawirusa

08-04-2020

Komunikat Rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej z dnia 27 lutego 2020 r.
w sprawie ograniczenia wyjazdów i przyjazdów zagranicznych studentów, doktorantów i pracowników APS w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa.
Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do komunikatu nr 31 Głównego Inspektoratu Sanitarnego wydanego w dniu 24 lutego 2020 roku w nawiązaniu do komunikatu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dla-podrozuiacych-nr-31-24-lutego-2020-r-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who/ oraz z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem 2019-nCoV oraz w związku z decyzją Kolegium Rektorskiego APS nie zaleca się podróżowania do krajów zagrożonych epidemią koronawirusa.

W związku z powyższym wszelkie służbowe wyjazdy pracowników APS do tych krajów zostają wstrzymane do odwołania ze skutkiem natychmiastowym. Wstrzymane zostają ze skutkiem natychmiastowym także wyjazdy studentów i doktorantów wynikające lub związane z tokiem studiów oraz przyjazdy osób zaproszonych do jednostek APS z ww. terytoriów.

Jeśli pracownicy, doktoranci i studenci APS przebywający w ww. państwach zdecydują się skrócić pobyt i wyrażą chęć powrotu, proszeni są o kontakt z Biurem ds. Obsługi Badań i Współpracy z Zagranicą APS. W takich przypadkach udzielona zostanie wszelka możliwa pomoc związana z powrotem do kraju.

Z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, apeluję o śledzenie bieżących doniesień nt. koronawirusa przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych studentów, doktorantów i pracowników APS.

Uprzejmie informujemy, że na stronie MNiSW: https://www.gov.pl/web/nauka/rekomendacja-ministra-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego-po-posiedzeniu-zespolu-do-spraw-koordynacji-dzialan-w-systemie-szkolnictwa-wyzszego-i-nauki-w-zwiazku-z-zagrozeniem-wystapienia-covid-19 ukazała się rekomendacja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego po posiedzeniu Zespołu do spraw koordynacji działań w systemie szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19.

 

Rektor APS
prof. dr hab. Stefan M. Kwiatkowski

Aktualności

08-04-2020

Zdrowia, spokoju, optymizmu

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy całej Społeczności Akademickiej oraz naszym Bliskim, Przyjaciołom, Znajomym życzenia zdrowia, spokoju i optymizmu.
08-04-2020

Jak dbać o odporność psychiczną w czasie pandemii COVID-19?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru poprowadzonego przez dr n. med. Magdalenę Gawrych z Zakładu Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego Instytutu Psychologii
03-04-2020

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich stanowczo sprzeciwia się tym działaniom zwiększającym zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli, które mogą być bez szkody odsunięte w czasie.