EN

Strona główna Aktualności Rusza DALDIS (Erasmus+)

Rusza DALDIS (Erasmus+)

08-04-2020

W dniach 21-22 listopada gościliśmy przedstawicieli uczelni, szkół i biznesu z branży Edu IT z Irlandii, Belgii, Danii, Grecji i Turcji. Było to pierwsze spotkanie inicjujące pracę w ramach grantu "Digital formative assessment informed by data to motivate and incentivize learners" (DALDIS, Erasmus+), którego nasza Uczelnia jest uczestnikiem.

 

Celem grantu jest zbadanie potencjału technologii cyfrowych w zakresie oceniania kształtującego. Opracowana i przetestowana w ramach badań aplikacja wspierająca naukę przedmiotów z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), języków obcych oraz elementów business studies, dostosowana do krajowych podstaw programowych, ma – poprzez dostarczanie informacji zwrotnych na temat szczegółów procesu uczenia się, np. wzorów użytkowania, rodzajów popełnianych błędów pomagać uczniowi oraz nauczycielowi w analizie potrzeb i preferencji ucznia oraz indywidualizacji uczenia się. Kluczową cechą narzędzia jest zaprojektowanie, dla wszystkich zadań stawianych przed uczniem, precyzyjnej informacji zwrotnej. Realizacja projektu, którego koordynatorem jest dr Miriam Judge z Dublin City University, przewidziana jest na trzy lata. APS reprezentują dr Sylwia Galanciak (kierownik projektu) oraz mgr Anna Weiss (koordynator).

 

Aktualności

08-04-2020

Zdrowia, spokoju, optymizmu

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy całej Społeczności Akademickiej oraz naszym Bliskim, Przyjaciołom, Znajomym życzenia zdrowia, spokoju i optymizmu.
03-04-2020

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich stanowczo sprzeciwia się tym działaniom zwiększającym zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli, które mogą być bez szkody odsunięte w czasie.
30-03-2020

O odwołanie egzaminowania zewnętrznego uczniów w zw. z pandemią COVID-19 apeluje KNP PAN

Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk apeluje do Prezydenta RP oraz do do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie egzaminowania zewnętrznego uczniów w sytuacji podporządkowanej nieprzewidywaln…