Janota-Bzowska Magdalena Spotkanie z mistrzem – dyskusje w obszarze sztuk pięknych

Opis:

(…)Zebrane materiały, zdobyte podczas ankietyzacji, analiz koncepcji, praktyk pedagogów są doskonałymi inspiracjami i wskazówkami jak tworzyć dobre praktyki związane z procesem nauczania w szkolnictwie artystycznym.
Praca Magdaleny Janoty-Bzowskiej ze względu na swój interdyscyplinarny charakter może zainteresować szerokie grono czytelników, artystów, pedagogów, studentów, jak i osoby nie związane z wymienioną działalnością. (…) pokazuje jak ważne jest połączenie teorii i praktyki, akcentuje znaczenie uważności i dialogu, „rozpoznanie predyspozycji, usłyszenie tego, co ktoś chce powiedzieć” – jak trafnie ujęła to prof. Joanna Stasiak.

z recenzji prof. dr hab. Joanny Imielskiej

Opracowanie Rozmów to ciekawa lektura o wartości nie tylko naukowej, jest również źródłem biograficznym tłumacząc z języka greckiego bíos – ‚życie’ i gráphō – ‚piszę’, stanowi pracę wzbogaconą o elementy analityczne, krytyczne i podsumowujące odbyte spotkania.
Lektura Rozmów pozwoliła na poznanie nie tylko tajemnic i drogi twórczej poszczególnych artystów, ukazała mi jednocześnie prawdziwe osobowości pedagogów jakimi są na co dzień, a które w codziennym biegu życia nie rysują się wyraźnie. Za każdym z nich kryje się szereg wspaniałych opowieści, historii, przeżyć które wraz z ich dziełami tworzą komplementarną jedność.
Zachęcam do lektury!

z recenzji prof. dr hab. Agnieszki Rożnowskiej-Jasiewicz

Wydawca:

Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Edycja:

Miejsce i data publikacji

Warszawa, 2020

ISBN:

978-83-66010-47-5

Liczba stron:

Rozmiar pliku:

11,4 MB