"Zawodowe Horyzonty" - targi praktyk, staży i pracy

Aktualizacja: 09-01-2024

13 grudnia 2023 r. w Akademii odbyło się wyjątkowe wydarzenie skierowane do studentów naszej uczelni – targi praktyk, staży i pracy pod nazwą "Zawodowe Horyzonty".

Wydarzenie to, zorganizowane przez Biuro Karier i Sekcję Praktyk, miało miejsce w godzinach 9:30-16:00 w nowocześnie zaaranżowanej strefie coworkingowej budynku D.

Targi służą otwarciu drzwi do ścieżek kariery, dostarczając studentom nie tylko informacji o aktualnych ofertach praktyk, staży i pracy, ale również cennych wskazówek i inspiracji do dalszego rozwoju zawodowego. Uczestnicy mieli okazję do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami firm, organizacji i instytucji oraz zdobycia informacji o wymaganiach stawianych przez przyszłych pracodawców.

Wydarzenie to było także okazją do networkingu, umożliwiając studentom nawiązanie wartościowych kontaktów, które mogą okazać się kluczowe w ich przyszłej karierze zawodowej.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, dzięki inicjatywom takim jak targi praktyk, staży i pracy kontynuuje misję wspierania studentów w osiąganiu sukcesów zawodowych, poprzez zapewnienie dostępu do niezbędnych zasobów i wiedzy.

Targi zorganizowane w grudniu były trzecimi w historii Akademii i drugimi w 2023 roku. Targi majowe (16 maja 2023 roku) zostały połączone z konferencją "Rynek pracy i przygotowanie praktyczne w warunkach „niedoboru talentów”", podczas której w roli panelistów wystąpili:

• Natalia Kurtieva – ekspertka Konfederacji Lewiatan;
  • Paweł Sopkowski – twórca i lider CoachWise S.A.;
  • Grzegorz Wolff – z-ca dyrektora Urzędu Pracy m.st. Warszawy;
  • Karol Karniewicz – przewodniczący Samorządu Studentów APS.

W ramach wydarzenia odbyły się również warsztaty: "Aktywnie wchodzę na rynek pracy! – czyli jak się przygotować… oraz Ty możesz zostać … Przedsiębiorcą!"

Organizacja kolejnych targów wraz z konferencją jest planowana w maju bieżącego roku.

Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie głównej Uczelni.

dr Ewa Dąbrowa, Uczelniana Koordynator Praktyk

Bruno Kieslich, Uczelniane Biuro Karier