CEEPUS NAWA w Albanii – nowe kierunki, nowe możliwości

Aktualizacja: 26-04-2024

Od 2023 roku rozwija się w Akademii sieć CARP Coalition for Accessible Research Policy, w ramach CEEPUS NAWA (Croatia, Albania, Romania, Poland: CARP). W ramach sieci odwiedzają nas profesorowie z wymienionych wyżej krajów.

Aktualnie na wymianie w Albanii przebywa dwójka naszych profesorek, Prof. dr hab. Anna Odrowąż-Coates, Prorektor ds. Rozwoju i dr hab. Anna Perkowska-Klejman, prof. APS, kierownik Katedry Pedagogiki Społecznej.

W ramach wizyty odbyły się wykłady i seminaria ze studentami i doktorantami z Uniwersytetu im. Aleksandra Moisiu (UAMD) w Durres, wizyta w uczelniach w Tiranie oraz spotkanie z władzami uniwersytetów. Przedstawicielki Akademii dzieliły się wynikami badań dotyczących języka, dyskursu, refleksyjności w edukacji i podejścia konstruktywistycznego do uczenia się. Ponadto, opowiadały o ideach Marii Grzegorzewskiej oraz Janusza Korczaka i o polskim systemie edukacji, co spotkało się z dużym zainteresowaniem. Zostały nawiązane nowe kontakty międzynarodowe z perspektywami dalszej współpracy.

Na zdjęciach:

1. Rektor Uniwersytetu w Tiranie z Gośćmi

Prof. Dr. Kseanela Sotirofski, Rektor Uczelni UAMD Durres
Prof. Ledia Kashahu, Wydział Nauk o Edukacji

2. Wizyta w biurze międzyrządowym CEEPUS w Tiranie

Prof. Ledia Kashahu, Wydział Nauk o Edukacji UAMD
Dr. Tea Gjata, Agjencia Kombëtare e Kërkimit Shkencor dhe Inovacionit (AKKSHI) / National Agency for Scientific Research and Innovation (NASRI)

3. Uniwersytet w Tiranie, Rektorat

Prof. Ledia Kashahu,
Prof. Anna Perkowska Klejman, Instytut Pedagogiki

Pozostałe zdjęcia - zajęcia i otoczenie

Opublikowano: 26-04-2024