Rozpoczęliśmy Rok Akademicki 2023/2024

Aktualizacja: 10-11-2023

28.09.2023 r. odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024. Wykład inauguracyjny wygłosił Ks. prof. Andrzej Szostek.

Tegoroczna Inauguracja jak co roku rozpoczęła się od powitania Gości. W wystąpieniu inauguracyjnym Pani Rektor dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS wspomniała o szczególnym wyróżnieniu ECCE HOMO, które zostało wręczone Pani Wandzie Traczyk-Stawskiej 14 grudnia 2022 r., podczas Uroczystego Posiedzenia Senatu APS. Zachęciła do obejrzenia wydarzenia i wysłuchania przesłania Pani Wandy Traczyk-Stawskiej. W dalszej części wystąpienia mówiła o tym, co udało się osiągnąć całej społeczności akademickiej w poprzednim roku, a także o planach na przyszłość.

Wykład inauguracyjny pt. "Czy edukacja jest lekiem na dyskryminację?" wygłosił Ks. prof. Andrzej Szostek. Mówił m.in. o tym jak ważna jest edukacja.

… nasz system edukacyjny jest zbyt zawodowy, brakuje w nim zachęty do podsycania naturalnej bezinteresownej ciekawości świata … dzięki edukacji człowiek łatwiej przełamuje obojętność na los innych …

Na koniec wystąpienia Ks. prof. Andrzej Szostek przywołał cytat Marii Grzegorzewskiej:

Prawda to bowiem wiecznie żywa, że poza przygotowaniem zawodowym człowieka, poza jego wykształceniem najistotniejszą, najbardziej podstawową wartością w jego pracy jest jego Człowieczeństwo.

Inaugurację roku akademickiego 2023/2024 uświetniły występy Chóru APS pod dyrekcją Pana Adama Pietruszki, który w tym dniu został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem od Prof. dr hab. Wasyla Grygorowicza Kremienia za Oratorium „Człowiek”.

Dziękujemy serdecznie za udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024.
Życzmy sobie dobrego roku.

Dni adaptacyjne:

Dni adaptacyjne i szkolenia dla osób przyjętych na studia stacjonarne jednolite magisterskie
oraz pierwszego stopnia
w roku akademickim 2023/2024 odbędą się w dniach 28-29 września:
Kliknij, aby pobrać harmonogram >>

Dzień adaptacyjny i szkolenia dla osób przyjętych na studia niestacjonarne jednolite magisterskie
oraz pierwszego stopnia
w roku akademickim 2023/2024 odbędą się w dniu 30 września:
Kliknij, aby pobrać harmonogram >>

Dzień adaptacyjny i szkolenia dla osób przyjętych na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia
w roku akademickim 2023/2024 odbędą się w dniu 6 października:
Kliknij, aby pobrać harmonogram >>

Obecność podczas dni adaptacyjnych jest obowiązkowa.

Listy gratulacyjne:

Dziękujemy uprzejmie za napływające z całej Polski na ręce Pani Rektor listy z życzeniami dla naszej Społeczności.

Opublikowano: 29-09-2023