Heland-Kurzak Krystyna Dziecięca kreacja obrazu Boga i religijności. Perspektywa pedagogiczna

Opis:

Autorka pragnie zmierzyć się w swojej książce z mniej wykorzystywanymi w badaniach na temat kreacji obrazu Boga i religijności metodami konstruktywistyczną i fenomenologiczną, poddając analizie jakościowej wypowiedzi dzieci z wybranych warszawskich szkół. Wchodzi w świat dziecięcej religijności oraz kształtowania obrazu Boga przez dzieci. Wiarygodnie przedstawia te zagadnienia zarówno w aspekcie psychologicznym, pedagogicznym, jak i teologicznym.

Niewątpliwą wartością książki są analizy badań w kluczu fenomenologicznym, które nie tak często pojawiają się w obszarze pedagogiki. Kreowany przez dziecko obraz Boga jest tworzony przez doświadczenie dziecka, jakie nabywa ono i do jakiego odnosi się w swoim przeżywaniu religijności.

Z recenzji wydawniczej Ks. prof. dr hab. Kazimierz Misiaszek

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Wydawca:

Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Edycja:

Miejsce i data publikacji

Warszawa, 2021

ISBN:

ISBN 978-83-66010-87-1

Liczba stron:

Rozmiar pliku:

7,87 MB