Promocja zdrowia psychicznego

Lidia Zabłocka-Żytka, Jan Czesław Czabała (red.)

Opis:

Wydanie: 1

Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2021

Język publikacji: polski

Liczba stron: 240

Typ publikacji: praca naukowa

Poszczególne części monografii doskonale komponują się z tytułem całości. Dwa pierwsze rozdziały tworzą solidną podstawę teoretyczną, uzasadniając wagę omawianej problematyki. Pozostałe dwie części wprowadzają w praktykę, przybliżając najpierw przykładowo kilka grup społecznych, w których promocja zdrowia psychicznego wydaje się szczególnie ważna. Trzecia część ilustruje przykładowo kilka opracowanych programów i ich zastosowanie praktyczne w populacji polskiej. Tematykę monografii oceniam jako bardzo ważną i nadzwyczaj aktualną w dobie narastającego zjawiska powszechnego „hejtu”, które to zjawisko niewątpliwie nie jest pozytywnym przyczynkiem do wzmacniania zdrowia psychicznego, zarówno dzieci, młodzieży, dorosłych jak i osób starszych. (…), dodatkowo wyrażam ogromną satysfakcję z tego, że ta bardzo ważna i aktualna tematyka wzbogaci polskojęzyczną literaturę naukową w zakresie psychologii (…)

Z recenzji dr. hab. Bogusława Borysa

Omawiana monografia jest wielobarwnym opisem rzeczywistych problemów promocji zdrowia psychicznego. Zostały w niej spenetrowane różne obszary działań – od środowiska szkolnego czy akademickiego do wojskowego, wobec grup osób szczególnie wrażliwych (uchodźców, dzieci i młodzieży, osób z dysfunkcjami słuchu lub z problemami zdrowia psychicznego). Szczególnie ważne jest (…) precyzyjne definiowanie promocji zdrowia psychicznego oraz upowszechnianie przykładów dobrych praktyk w tym zakresie.  Dla osób zajmujących się tą problematyką będzie to lektura ważna i inspirująca, ponieważ dostarcza rzetelnych i wiarygodnych informacji o celu, zakresie i formach promocji zdrowia psychicznego.

Z recenzji dr hab. prof. APS Ireny Jelonkiewicz

Cena: