Pokolenie Y na współczesnym rynku pracy. Psychospołeczne uwarunkowania startu zawodowego

Michał Kwiatkowski

Opis:

Z jakim kapitałem pokolenie Y wkracza na rynek pracy, jakie trudy pokonuje, jaką jest siła i towarem nadprodukcji przemysłu konsumenckiego w czasach, gdy pod ułudą stabilizacji życiowej młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie kryje sie tymczasowość wyborów, działań, a także kompetencji edukacyjnych?

Próbę sformułowania odpowiedzi na tak wielowątkowo postawione pytanie podejmuje Michał Kwiatkowski w książce Pokolenie Y na współczesnym rynku pracy. Psychospołeczne uwarunkowania startu zawodowego. Jest to wyjątkowa rozprawa wykraczająca daleko poza współczesne raporty na temat polskiej młodzieży. Autorowi udało się połączyć psychospołeczną diagnozę pokolenia Milenialsów, zwanych także e-generacją, cybermłodzieżą, z wyzwaniem płynnej nowoczesności i paradoksami polskiej zmiany. Pokazuje on pokolenie Y jako hybrydę tradycji i nowoczesności i paradoksami przywiązania do rodziny, do wartości religijnych i patriotycznych z otwarciem na nowe technologie, czerpaniem z wzorów zachodniej konsumpcji i specyficznej kreatywności. Pokolenie, które jednocześnie - co stanowi paradoks współczesności - nie potrafi zdefiniować siebie i świata, w jakim przyszło mu żyć.

Prof. dr hab. Barbara Smolińska-Theiss

Reasumując uważam, że przedstawiona do recenzji książka dra Michała Kwiatkowskiego Pokolenie Y na współczesnym rynku pracy. Psychospołeczne uwarunkowania startu zawodowego jest oryginalną monografią o charakterze interdyscyplinarnym. Rozważania teoretyczne są dobrym tłem do zaprezentowania procedur badawczych i wyników badań własnych. Płynące z nich wnioski mają istotne znaczenie dla konstruowania nowoczesnych planów i programów studiów oraz doboru treści, form i metod kształcenia w uczelniach wyższych.

Dr hab. prof. UKSW Barbara Galas

 

Cena:

35,00

Rok wydania:

2019

Strony:

330

ISBN:

978-83-66010-24-6