14. edycja Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej

Aktualizacja: 24-10-2023

23 października odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i laureatkom 14. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Wśród nich znalazła się m.in. dr Krystyna Heland-Kurzak.

Kapituła doceniła najciekawsze inicjatywy łączące edukację i kulturę, jakie przeprowadzono w ostatnim roku w Warszawie, wyróżniając ich autorów i realizatorów. Do konkursu wpłynęła w tym roku rekordowa liczba wniosków, bo aż 170

Kapituła przyznała nagrody w siedmiu kategoriach tematycznych:

• różnorodne i wielokulturowe społeczeństwo
  • środowisko naturalne i klimat
  • kompetencje przyszłości
  • procesy twórcze
  • dziedzictwo kulturowe i tożsamość
  • wspólnoty lokalne
  • procesy włączające i dostępność

W kategorii: Kompetencje przyszłości

III miejsce zajęli
Katarzyna Rewera-Malec i Wojciech Wojtuch z Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz Krystyna Heland-Kurzak
z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej– za realizację projektu „Włącz Dramat-Piaskownica”.

Nagroda jest wyróżnieniem za pracę w projekcie edukacyjno-teatralnym na rzecz podnoszenia kompetencji społecznych wśród uczniów klas licealnych w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!

Opublikowano: 24-10-2023