Spotkanie w ramach projektu Attune na Uniwersytecie w Sienie

Aktualizacja: 13-06-2023

Zespół projektowy Attune uczestniczył w spotkaniu w dniach 4-8 czerwca 2023 r., pracując nad rozwiązaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju, które mają zostać wdrożone w Akademii.

Fotografia z wizyty w Sienie - projekt ATTUNEDr Ewa Lewandowska i Katarzyna Soszyńska, goszczone przez Università degli Studi di Siena, wzięły udział w spotkaniu projektu Attune wraz z partnerami z pięciu krajów: Hiszpanii, Niemiec, Polski, Turcji i Włoch, w tym pięciu uniwersytetów i pięciu organizacji pozarządowych zrzeszonych w ramach Global Action Plan.
Zespół projektowy pracował nad rozwojem działań związanych ze zrównoważonym rozwojem w następujących obszarach:

• Zarządzanie odpadami,
  • Zużycie wody i zarządzanie zasobami,
  • Konsumpcja żywności,
  • Oszczędzanie energii,
  • Mobilność.

Uczestnicy/czki wymienili/ły się doświadczeniami, strategiami i pomysłami, w celu transformacji uniwersytetu w duchu zrównoważonego rozwoju. Zespół poznał również zrównoważone rozwiązania na Uniwersytecie w Sienie.

Na spotkaniu omówiono także rozwój nowej platformy >> dla studentów/ek i pracowników/czek w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Platforma zostanie uruchomiona na początku października br.

Opublikowano: 13-06-2023