Publikacja monografii autorstwa Lidii Zabłockiej-Żytki, Kamili Dobrenko i Marii Weker

Aktualizacja: 15-06-2023

W ostatnich dniach maja 2023 przy współfinansowaniu APS została wydana monografia pt. „Relaks akademicki. Przykłady działań wspierających zdrowie psychiczne w środowisku akademickim”.

Jest to jednocześnie uzasadnienie i propozycja wprowadzania w środowisko akademickie działań promujących zdrowie psychiczne.

Autorki - wykładowczynie oraz psycholożki na co dzień pracujące z pacjentami opisują podstawy teoretyczne kształtowania i utrzymania zdrowia psychicznego wśród studentów, kadry naukowo-dydaktycznej oraz pracowników administracji, a także proponują konkretne techniki relaksacyjne możliwe do wprowadzenia na uczelni wyższej.

Monografię kończą dwa scenariusze warsztatów realizowanych w środowisku akademickim, oparte na własnym doświadczeniu pracy Autorek.

Zapraszamy do lektury i wprowadzania działań promujących zdrowie psychiczne w środowisku akademickim!

Monografia Relaks akademicki okładka

Opublikowano: 15-06-2023