Strona główna Studenci Lektoraty Cenrtum Egzaminacyjne - Pearson Test of English

Cenrtum Egzaminacyjne - Pearson Test of English

Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Pearson Test of English przy Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych APS

05-11-2020

PTE General to przyjazny egzamin, który motywuje do nauki języka. Sprawdza umiejętność komunikacji w sytuacjach dnia codziennego, a nie bierną znajomość  określonych struktur. Dlatego PTE nie posiada wyodrębnionej części gramatycznej – poprawność gramatyczna jest weryfikowana „pośrednio”, w trakcie oceny pozostałych umiejętności językowych.

Certyfikat PTE :

• jest uznawany przez firmy, uczelnie oraz instytucje rządowe na całym świecie jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego
  • jest uznawany przez Urząd Służby Cywilnej jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego,
  • zwalnia z egzaminów językowych na wyższych uczelniach.
  • decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa wyższego zwalnia z egzaminu doktorskiego w zakresie
    znajomości nowożytnego języka obcego.
  • I przede wszystkim:   uprawnia do prowadzenia zajęć z języka angielskiego w oddziałach przedszkolnych oraz klasach 1-3 szkoły podstawowej  (zdany egzamin min. na poziomie B2). Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.03.2009 (Dz.U.2015.1264 jednolity tekst z dnia 2015.08.31)

Już od 2020 roku aby uczyć języka angielskiego w przedszkolu, trzeba będzie wykazać się znajomością języka na poziomie B2.

Klikając TUTAJ dowiesz się więcej między innymi o:

- aktualnych informacjach dotyczących kwalifikacji do nauczania języka obcego

- aktualnych przepisach i aktach prawnych

- wskazówkach Ekspertów

Nie czekaj! Przystąp do egzaminu ! W tym roku egzamin organizujemy w grudniu:

Egzamin w termini grudniowym został anulowany. Następny termin: czerwiec 2021.

Egzamin ustny jest organizowany  w dniu egzaminu pisemnego

CENA  EGZAMINU -  B2 - 670 zł.,  C1 - 710zł

dla Pracowników i  Studentów APS - B2 - 620 zł,  C1 - 660

o szczegółach dot. egzaminu pisemnego i ustnego poinformujemy kandydatów mailowo.

Formularz zgłoszenia na egzamin PTE do pobrania   TUTAJ

Dalszych informacji udzieli mgr Elżbieta Grabińska,

Kierownik Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

egrabinska@aps.edu.pl

24-11-2020

Gala wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – online

Zapraszamy na internetową galę wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2020, uznawanych za najważniejsze wyróżnienie naukowe w Polsce. Uroczystość online odbędzie się 2 grudnia br.
24-11-2020

Jego wysokość dziecko

Zapraszamy do lektury publikacji pod redakcją naukową dr Beaty Roli poświęconej dookreśleniu pojęć związanych z kształtowaniem się narcystycznej ścieżki rozwoju osobowości u dzieci.
23-11-2020

SW sprawie wolności akademickich - Stanowisko Zgromadzenia Plenarnego KRASP

Prezentujemy stanowisko wraz z uzasadnieniem Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z 20 listopada br.