Strona główna Studenci Lektoraty Cenrtum Egzaminacyjne - Pearson Test of English

Cenrtum Egzaminacyjne - Pearson Test of English

Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Pearson Test of English przy Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych APS

06-11-2018

PTE General to przyjazny egzamin, który motywuje do nauki języka. Sprawdza umiejętność komunikacji w sytuacjach dnia codziennego, a nie bierną znajomość  określonych struktur. Dlatego PTE nie posiada wyodrębnionej części gramatycznej – poprawność gramatyczna jest weryfikowana „pośrednio”, w trakcie oceny pozostałych umiejętności językowych.

Certyfikat PTE :

• jest uznawany przez firmy, uczelnie oraz instytucje rządowe na całym świecie jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego
  • jest uznawany przez Urząd Służby Cywilnej jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego,
  • zwalnia z egzaminów językowych na wyższych uczelniach.
  • decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa wyższego zwalnia z egzaminu doktorskiego w zakresie
    znajomości nowożytnego języka obcego.
  • I przede wszystkim:   uprawnia do prowadzenia zajęć z języka angielskiego w oddziałach przedszkolnych oraz klasach 1-3 szkoły podstawowej  (zdany egzamin min. na poziomie B2). Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.03.2009 (Dz.U.2015.1264 jednolity tekst z dnia 2015.08.31)

Już od 2020 roku aby uczyć języka angielskiego w przedszkolu, trzeba będzie wykazać się znajomością języka na poziomie B2.

Klikając TUTAJ dowiesz się więcej między innymi o:

- aktualnych informacjach dotyczących kwalifikacji do nauczania języka obcego

- aktualnych przepisach i aktach prawnych

- wskazówkach Ekspertów

Nie czekaj! Przystąp do egzaminu !  Przyjmujemy zgłoszenia na grudzień !!

Termin składania podań upływa 10 listopada 2018

Termin egzaminu pisemnego i ustnego - 15 grudnia (sobota) 2018

CENA  EGZAMINU -  B2 - 600 zł.,  C1 - 650zł

dla Pracowników i  Studentów APS - B2 - 550 zł,  C1 - 600

o szczegółach dot. egzaminu pisemnego i ustnego poinformujemy kandydatów mailowo.

Formularz zgłoszenia na egzamin PTE do pobrania   TUTAJ

Dalszych informacji udzieli mgr Elżbieta Grabińska,

Kierownik Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

egrabinska@aps.edu.pl

21-01-2019

Pierwsza wersja nowego wykazu wydawnictw

Pierwsza wersja nowego wykazu wydawnictw już jest. Większość pozycji to wydawnictwa polskie.
18-01-2019

Prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska o edukacji matematycznej dzieci

O dzieciach zdolnych matematycznie, metodzie ich kształcenia, niedostatkach szkoły i nauczycieli Olga Woźniak rozmawia z profesor Edytą Gruszczyk-Kolczyńską.
30-11-2018

REJESTRACJA 2019/2020

Rusza rejestracja do programy ERASMUS + na rok 2019/2020. Wszystkie dokumenty należy złóż do dnia 28 lutego 2019 r. w pokoju 3221 bud. C