Strona główna Rekrutacja Psychologia Jednolite studia magisterskie (stacjonarne i niestacjonarne)

Jednolite studia magisterskie (stacjonarne i niestacjonarne)

04-06-2018

SPECJALNOŚCI (jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne):

Psychologia kliniczna - celem specjalności jest budowanie profesjonalnej wiedzy oraz kształtowanie i wzmacnianie psychologicznych kompetencji niezbędnych do pracy z osobą cierpiącą i jej rodziną. Specjalność przygotowuje do pracy z osobą w każdym wieku, borykającą się z zaburzeniami psychicznymi, neurologicznymi, somatycznymi lub znajdującą się w stanie kryzysu psychicznego. W ramach specjalności oferowane są zajęcia pozwalające na poznanie zasad przeprowadzania diagnozy psychologicznej i stosowania niektórych form pomocy psychologicznej, przygotowujące do prowadzenia poradnictwa psychologicznego dla dzieci i dorosłych oraz interwencji kryzysowej.

Psychologia wspierania rozwoju i kształcenia – celem specjalności jest kształtowanie umiejętności wspierania rozwoju człowieka na każdym etapie życie oraz wzmacnianie psychologicznych kompetencji niezbędnych do pracy z jednostką i grupą w różnych środowiskach społecznych – ze szczególnym uwzględnieniem rodziny i szkoły. Specjalność przygotowuje do pracy z dzieckiem, adolescentem i człowiekiem dorosłym. W ramach specjalności student poznaje metody diagnozowania możliwości i potrzeb rozwojowych, metod i technik pracy z osobami, które chcą wykorzystać swoje szanse rozwojowe w życiu osobistym i zawodowym, zasady planowania i prowadzenia konsultacji, poradnictwa, doradztwa i szkoleń oraz sposoby ewaluacji podejmowanych oddziaływań psychoedukacyjnych i wspierających.

Stosowana psychologia społeczna – problematyka specjalności obejmuje psychologię społeczną i środowiskową, psychologię międzykulturową i polityczną. Absolwenci tej specjalności zdobywają umiejętności pomocne w rozpoznawaniu potrzeb i problemów społeczności,  animowaniu aktywności społecznej i obywatelskiej, w rozwiązywaniu problemów i pokojowym radzeniu sobie z konfliktami, w zapobieganiu zjawiskom patologii społecznej. Zdobywają także umiejętności w projektowaniu i monitorowaniu kampanii społecznych.  Jest to specjalność dla osób, które interesuje prospołeczność, przywództwo, agresja, komunikacja i media, negocjacje i mediacje, umiejętności międzykulturowe, analiza badań społecznych, szkolenia w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Baner Irk Kopia

18-04-2019

II BIEG Marii Grzegorzewskiej

Zapraszamy serdecznie do udziału w drugiej edycji BIEGU Marii Grzegorzewskiej w dniu 22 maja 2019 r. (środa) o godz. 15.00 w Parku Szczęśliwickim.
17-04-2019

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Rektor wraz z całą społecznością akademicką
08-04-2019