EN


Śnioch

                            

                          Marta Śnioch

                      nauczycielka, terapeuta

 

"O Akademii Pedagogiki Specjalnej na pewno słyszeli w szkołach w całej Polsce. Jest to uczelnia, po której młody człowiek z łatwością zaistnieje na rynku pracy. Studia dają duże możliwości rozwoju, uczelniane praktyki pomagają w zdobyciu doświadczenia. Wykładowcy są otwarci i z chęcią pomagają w rozwiązywaniu studenckich dylematów. Studia pedagogiczne to przede wszystkim szansa na zdobycie wiedzy o człowieku, tym samym możliwość lepszego poznania siebie. Ścieżka studiów pedagogicznych łączy wiedzę z wielu dziedzin istotnych w pracy z drugim człowiekiem. Umiejętności zdobyte na APS-ie przekładają się na wiele sfer mojego życia, nie tylko na tę zawodową. Dziś spełniam się zawodowo pracując w szkole jako pedagog specjalny oraz prowadząc warsztaty dla dzieci."

 

Dębniak

                     

                    Bartłomiej Dębniak

          wychowawca, koordynator projektów,

                          przedsiębiorca

 

 

 

"Aplikując na studia myślałem o filologii polskiej, dziennikarstwie lub pedagogice. Wybrałem polonistykę. Jednak pod koniec I roku uświadomiłem sobie, że chcę w przyszłości pracować z młodzieżą i dlatego ponownie przystąpiłem do rekrutacji. Zaintrygowała mnie pedagogika specjalna, którą odnalazłem właśnie w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej. Już po pierwszym miesiącu nauki byłem pewien wyboru i uważam, że była to jedna z moich najlepszych decyzji w życiu. Jestem dumny z faktu ukończenia tej uczelni. Pedagogika specjalna zawsze będzie kojarzyć mi się z mottem Grzegorzewskiej: "Nie ma kaleki, jest człowiek". To właśnie na tym kierunku mogłem zrealizować najbardziej wartościowe praktyki studenckie. To na "specjalnej" poznałem też inspirujących ludzi, z którymi przyjaźnimy się do dziś. Aktualnie pracuję w trzech sektorach: publicznym, gdzie jestem nauczycielem w domu kultury; prywatnym, w którym prowadzę swoją agencję eventową oraz pozarządowym, koordynując jedną z placówek wsparcia dziennego."

Aktualności

11-08-2020

Powrót do szkoły dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Dr Radosław Piotrowicz z Instytutu Pedagogiki Specjalnej APS w rozmowie z Mateuszem Różańskim dla portalu Niepelnosprawni.pl o sytuacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w czasie pandemii CO…
30-07-2020

XXVI Krajowa Konferencja Diagnostyki Edukacyjnej

W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID-19 Konferencja odbędzie się 19 i 20 listopada 2020 r. i zostanie przeprowadzona online. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 października br.
29-07-2020

Konkurs o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej – Edycja IV

Zapraszamy autorów, instytucje naukowe, towarzystwa naukowe oraz wydawców lub stowarzyszenia zrzeszające dziennikarzy do udziału w IV edycji Konkursu o Nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej.