EN


Śnioch

                            

                          Marta Śnioch

                      nauczycielka, terapeuta

 

"O Akademii Pedagogiki Specjalnej na pewno słyszeli w szkołach w całej Polsce. Jest to uczelnia, po której młody człowiek z łatwością zaistnieje na rynku pracy. Studia dają duże możliwości rozwoju, uczelniane praktyki pomagają w zdobyciu doświadczenia. Wykładowcy są otwarci i z chęcią pomagają w rozwiązywaniu studenckich dylematów. Studia pedagogiczne to przede wszystkim szansa na zdobycie wiedzy o człowieku, tym samym możliwość lepszego poznania siebie. Ścieżka studiów pedagogicznych łączy wiedzę z wielu dziedzin istotnych w pracy z drugim człowiekiem. Umiejętności zdobyte na APS-ie przekładają się na wiele sfer mojego życia, nie tylko na tę zawodową. Dziś spełniam się zawodowo pracując w szkole jako pedagog specjalny oraz prowadząc warsztaty dla dzieci."

 

Dębniak

                     

                    Bartłomiej Dębniak

          wychowawca, koordynator projektów,

                          przedsiębiorca

 

 

 

"Aplikując na studia myślałem o filologii polskiej, dziennikarstwie lub pedagogice. Wybrałem polonistykę. Jednak pod koniec I roku uświadomiłem sobie, że chcę w przyszłości pracować z młodzieżą i dlatego ponownie przystąpiłem do rekrutacji. Zaintrygowała mnie pedagogika specjalna, którą odnalazłem właśnie w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej. Już po pierwszym miesiącu nauki byłem pewien wyboru i uważam, że była to jedna z moich najlepszych decyzji w życiu. Jestem dumny z faktu ukończenia tej uczelni. Pedagogika specjalna zawsze będzie kojarzyć mi się z mottem Grzegorzewskiej: "Nie ma kaleki, jest człowiek". To właśnie na tym kierunku mogłem zrealizować najbardziej wartościowe praktyki studenckie. To na "specjalnej" poznałem też inspirujących ludzi, z którymi przyjaźnimy się do dziś. Aktualnie pracuję w trzech sektorach: publicznym, gdzie jestem nauczycielem w domu kultury; prywatnym, w którym prowadzę swoją agencję eventową oraz pozarządowym, koordynując jedną z placówek wsparcia dziennego."

Aktualności

11-12-2019

Spotkanie Wigilijne

REKTOR oraz SAMORZĄD STUDENTÓW APS serdecznie zapraszają pracowników APS wraz z rodzinami oraz studentów Uczelni na Spotkanie Wigilijne 18.12.2019, godz. 11.40 w Audytorium im. Janusza Korczaka.
10-12-2019

Mateusz Kucz laureatem II miejsca w konkursie "Ethics & Trust in Finance Prize"

Dr Mateusz Kucz z Katedry Filozofii Moralności i Etyki Globalnej Instytutu Filozofii i Socjologii APS zajął II miejsce w konkursie "Ethics & Trust in Finance Prize" organizowanym przez Observatoire de…
10-12-2019

Rusza DALDIS (Erasmus+)

W dniach 21-22 listopada gościliśmy przedstawicieli uczelni, szkół i biznesu z branży Edu IT z Irlandii, Belgii, Danii, Grecji i Turcji. Było to pierwsze spotkanie inicjujące pracę w ramach grantu Dig…