III Międzynarodowa Konferencja Naukowo- Szkoleniowa Metod Pomocy Psychologicznej

Aktualizacja: 17-07-2023

Doskonała nauka II – Wsparcie konferencji naukowych

Kierownik projektu: dr Lidia Zabłocka-Żytka

Czas trwania: 2023-2024

Streszczenie:

III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Metod Pomocy Psychologicznej: Pomoc Psychologiczna dzieciom i młodzieży ma charakter cykliczny, jest kolejną (poprzednie w 2019 i 2021 roku) konferencją upowszechniającą wiedzę o rodzajach form pomocy psychologicznej, ich zastosowaniu i skuteczności we wsparciu różnych grup odbiorców.
W 2023 roku chcemy skoncentrować się na dzieciach i młodzieży jako odbiorcach pomocy psychologicznej. Konferencja będzie okazją do analizy podejść teoretycznych i wyników badań odnoszących się do aktualnych potrzeb dzieci i młodzieży w obszarze zdrowia psychicznego, efektywnych form pomocy i metod diagnostycznych oraz wymiany doświadczeń praktycznych między psychologami i innymi specjalistami zapewniającymi pomoc psychologiczną dzieciom i młodzieży. Decyzja o tej tematyce wiąże się m.in. z doświadczeniami pandemii  (2020-2021) oraz kryzysu uchodźczego (od 2022r.) i alarmującego stanu zdrowia psychicznego najmłodszych (Raport FDDS, 2022).

Opublikowano: 17-07-2023