Wyróżnienia w Konkursie Nauczyciel Roku 2018

Aktualizacja: 17-06-2020

Wyróżnienie w Konkursie Nauczyciel Roku 2018 otrzymała absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej Magdalena Fortunka.
Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom Konkursu.

Magdalena Fortunka jest pedagogiem z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Gdańsku, oligofrenopedagogiem, pedagogiem resocjalizacyjnym, wychowawcą opiekunem, terapeutą, edukatorem, diagnostą, animatorem i artystką. Prowadzi zespoły wokalno-muzyczne, bo dla jej uczniów występy na scenie mają działanie terapeutyczne. Jej podopieczny wystąpił w telewizyjnym show „Bitwa na głosy”! Wspiera dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, pomaga niedostosowanym i wykluczonym społecznie, młodym matkom, dzieciom z rodzin z problemem alkoholowym, dba o integrację młodych z seniorami. Motto, które jej towarzyszy od lat, to pomagać tym, którym jest trudniej. W ramach jednego z projektów uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pod kierownictwem nauczycieli wyremontowali siłownię sportową: sami mieszali beton, malowali  ściany, przyklejali lustra. Nauczyli się, że wytężoną pracą można coś wartościowego osiągnąć. Zorganizowała już dziewięć edycji autorskiego programu „I Ty możesz!”. Uczniowie z rodzin dysfunkcyjnych, którzy w ciągu roku najbardziej poprawili swoje zachowanie, jadą w nagrodę do Jastrzębiej Góry. To tylko jeden z wielu jej autorskich projektów!

Magdalena Fortunka pracę licencjacką "Graffiti - sztuka czy wandalizm" oraz pracę magisterską "Graffiti - sztuka czy wandalizm w ocenie uczniów i nauczycieli" pisała pod kierunkiem promotor dr Anny Nowickiej-Skóry wieloletniego pracownika Instytutu Pedagogiki Specjalnej, Zakładu Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.

GALA KONKURSU

Opublikowano: 11-10-2018