Doktorantka APS w ośrodku edukacyjnym NASA

Aktualizacja: 17-06-2020

Magdalena Kołodziejska - doktorantka czwartego roku Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej (Wydział Nauk Pedagogicznych), nauczycielka w Warszawskim Technikum nr 7, otrzymała grant i wzięła udział w międzynarodowym programie szkoleniowym zatytułowanym Honeywell Educators at Space Academy. Została zaproszona na warsztaty odbywające się w centrum edukacyjnym NASA w Huntsville (Alabama, USA). W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele 45 stanów i 35 krajów, w sumie 224 uczestników. Doktorantka reprezentowała polskich nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Była jednym z 10 zaproszonych Europejczyków. Wzięła udział w szeregu warsztatów m.in. w symulowanej misji na Marsa, w treningu przygotowującym do lotu w kosmos na urządzeniu Multi Axis Training, odbyła spacer po powierzchni Księżyca, konstruowała rakiety i łaziki marsjańskie. Uczestniczyła w spotkaniach z legendami historii podbojów Kosmosu: komandorem Edem Buckbee, który towarzyszył pierwszym amerykańskim astronautom podczas przygotowań do lotu w Kosmos, Homerem Hickamem – projektantem statków kosmicznych oraz szkoleniowcem astronautów, a także Larrym DeLucasem – astronautą, uczestnikiem misji Columbia (1992).

Warsztaty miały na celu uświadomić nauczycielom/edukatorom ich wpływ na rozwój młodych ludzi. Pracując z pokoleniem przyszłych zdobywców i badaczy Marsa, powinni inspirować uczniów do nieustannego, integralnego rozwoju w zakresie przedmiotów przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM). Dzięki temu możliwe będzie wkroczenie na obszary nowych technologii i ludzka eksploracja kosmosu.

Opublikowano: 26-07-2018