16 dni przeciw przemocy wobec kobiet - Spotkanie z dr Sylwią Spurek, zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich

Aktualizacja: 17-06-2020

Spotkanie z dr Sylwią Spurek, zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich w ramach kampanii "16 dni przeciw przemocy wobec kobiet"

W dniu 26 listopada 2018 r. w sali Senatu APS odbyło się spotkanie z dr Sylwią Spurek, zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich. Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowej kampanii "16 dni przeciw przemocy wobec kobiet" i wzięli w nim udział studenci i studentki APS szczególnie zainteresowani sytuacją kobiet doświadczających przemocy. Kampania została zainicjowana w 1991 r. i odbywa się pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet)  a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Pani dr Sylwia Spurek podkreśliła, że prawa kobiet są prawami człowieka, przedstawiła dostępne dane dotyczące zjawiska przemocy oraz  wskazała na niewystarczającą ochronę kobiet w ramach systemu prawa i w działaniach przedstawicieli władzy publicznej oraz instytucji pomocowych.  Rzeczniczka przekonywała, że każdy z nas może przeciwdziałać przemocy - reakcja na przemoc to kwestia decyzji każdego z nas. Cieszymy się, że dr Spurek wybrała między innymi naszą uczelnię do rozmowy na tak istotny temat.

Opublikowano: 26-11-2018