VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Aktualizacja: 28-10-2022

Z prawdziwą radością, po dwóch latach przerwy, zapraszamy do udziału w VII odsłonie Konferencji „Cyberprzestrzeń i światy wirtualne”, tym razem odbywającej się pod hasłem „Dydaktyka w czasach niepokoju i zmiany społecznej”

Fotorelacja z konferencji „Cyberprzestrzeń i światy wirtualne” >>

Były to lata niezwykle trudne, niosące za sobą potężne kryzysy społeczne. Pandemia COVID-19, a także wojna, która wybuchła tuż za naszymi granicami, nie tylko obudziły dawne, zapomniane lęki, lecz także wygenerowały nowe. Musieliśmy stawić czoła wielkim wyzwaniom, nie mając szansy na wcześniejsze przygotowanie rozwiązań. Dodatkowa trudność wynikała z faktu, iż nowe kryzysy nałożyły się na istniejące – finansowe, etniczne, ekologiczne, psychologiczne – i zaczęły z nimi rezonować, między innymi przyspieszając i tak galopujące procesy digitalizacji ludzkiego życia, przenoszenia do Internetu jego kolejnych obszarów. Odcisnęły trwałe piętno na naszej egzystencji, generując konsekwencje o charakterze osobowym, społecznym i kulturowym.

  • Czy i jak radzimy sobie z tymi zmianami jako jednostki i jako społeczeństwa?
  • Jak radzi sobie z nimi edukacja?
  • Jak skutecznie stawić czoła kryzysom, ale też jak stworzyć nowe szanse i efektywnie wykorzystać te, które niesie ze sobą każda zmiana?

Tegoroczna konferencja będzie okazją do namysłu nad edukacyjnymi konsekwencjami życia w czasach niepokoju i zmiany społecznej, kształtem szkoły zdolnej stawić czoła wyzwaniom współczesności, nad dydaktyką odpowiadającą potrzebom dzisiejszego świata.

Konferencja będzie równocześnie wydarzeniem zamykającym projekt Digital Assessment for Learning Informed by Data to Motivate and Incentivise Students (DALDIS), Erasmus +.

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty dla nauczycieli, dotyczące wykorzystania nowych technologii w pracy z uczniem, w tym narzędzi wspierających ocenianie kształtujące.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
Dr hab., prof. APS Maciej Tanaś wraz z komitetem organizacyjnym

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Termin: 27.10.2022

Zgłoszenia: Chęć udziału można zgłaszać przez przesłanie formularza na stronie: https://konferencje.aps.edu.pl/csw2022/

Organizatorzy: Katedra Dydaktyki i Pedagogiki Medialnej IP APS/Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego

plakat konferencja CYBERPRZESTRZEŃ

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 18-10-2022