136. rocznica urodzin Marii Grzegorzewskiej

Aktualizacja: 18-04-2023

18 kwietnia 1887 roku w Wołuczy urodziła się Patronka Naszej Uczelni, twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce - Maria Grzegorzewska.

W tym roku przypada 136. rocznica Jej urodzin. Z tej okazji zachęcamy do wspomnień - przypomnijmy sobie wydarzenia roku 2022, który został ogłoszony przez Sejm Rokiem Marii Grzegorzewskiej.

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z dorobkiem Profesor Grzegorzewskiej polecamy książkę „Listy do Młodego Nauczyciela”.

Wspominajmy Profesor Marię Grzegorzewską w tym wyjątkowym dniu i czerpmy z jej działalności jak najwięcej inspiracji.

"Prawda to bowiem wiecznie żywa, że poza przygotowaniem zawodowym człowieka, poza jego wykształceniem najistotniejszą, najbardziej podstawową wartością w jego pracy jest jego Człowieczeństwo." - Maria Grzegorzewska

Maria Grzegorzewska oczami studentów - grafiki

Opublikowano: 18-04-2023