Zmiany środowiska uczenia się we wczesnej edukacji podczas (i po) pandemii

Aktualizacja: 23-05-2022

Zapis wideo oraz kilka słów podsumowania z II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Zmiany środowiska uczenia się we wczesnej edukacji podczas (i po) pandemii – badania, dialog, rozwojowe zasoby i codzienne praktyki”

Za nami II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zmiany środowiska uczenia się we wczesnej edukacji podczas (i po) pandemii – badania, dialog, rozwojowe zasoby i codzienne praktyki” w Kielcach organizowana przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Sekcją Edukacji Elementarnej KNP PAN.

Podziękowania wypisane na planszyUczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać wystąpień polskich, jak i zagranicznych naukowców, m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpani, Włoch czy Malty. Była to doskonała okazja do prezentacji wyniki badań, wymiany myśli, doświadczeń i naukowych refleksji nad edukacją zdalną podczas (i po) pandemii na wielu różnych płaszczyznach.

Podczas konferencji członkinie Katedry Wczesnej Edukacji Instytutu Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji prof. Józefa Bałachowicz, dr Edyta Ćwikła, dr Agnieszka Koterwas oraz dr Anna Witkowska-Tomaszewska zaprezentowały wyniki swoich najnowszych badań nad dziecięcym dyskursem codzienności szkolnej podczas pandemii. Badania te są częścią szerszego projektu realizowanego przez Zespół Edukacji Elementarnej, których celem jest rozpoznanie i nazwanie dziecięcych, nauczycielskich i rodzicielskich doświadczeń podczas uczenia się zdalnego oraz wyjaśnienie i zinterpretowanie doświadczeń badanych.

Warsztaty Moniki Kupiec

Uczestnicy konferencji zaproszeni byli także do udziału w warsztatach. Jeden z nich pn. "W ogrodzie pana Andersena – czułe (od)czytanie i działanie" prowadziła dr Monika Kupiec z Katedry Wczesnej Edukacji IWRCIE, która dzieliła się z uczestnikami doświadczeniami prowadzenia BUKI Studenckiego Laboratorium Performatywnego.

Transmisja on-line z Konferencji dostępna jest na stronie:

Plakat wydarzenia

Opublikowano: 20-05-2022