Wyniki głosowania w budżecie partycypacyjnym

Aktualizacja: 14-02-2024

Miło nam poinformować, że w ramach głosowania w budżecie partycypacyjnym wygrały dwa projekty: otwarcie mini siłowni oraz centrum gier planszowych.

Projekty będą realizowane w roku 2024.

Szczegółowe wyniki głosowania:

W głosowaniu wzięły udział 542 osoby, za co serdecznie dziękujemy.

• Centrum Gier Planszowych: 120 (22,1%)
  • Otwarcie mini siłowni: 224 (41,3%)
  • Naładuj (się)!: 109 (20,1%)
  • BUK-zmiana: 89 (16,4%)

Mamy nadzieję, że wybrane projekty poprawią jakość życia akademickiego, umożliwią nawiązywanie nowych znajomości oraz przyczynią się do rozwoju naszej społeczności.

W najbliższym czasie osoby zgłaszające projekty zostaną zaproszone do prac w zespołach realizujących projekty.

Otwarcie mini siłowni - otwarcie mini siłowni na naszej uczelni miałoby kluczowe znaczenie dla poprawy jakości życia studenckiego. Miejsce umożliwiłoby aktywne spędzanie czasu w dłuższych przerwach między zajęciami. Oferując własne małe centrum fitness, odciążylibyśmy również portfele studentów, którzy być może nie musieliby już kupować karnetów na siłownię poza akademią. Inicjatywa ma na celu promowanie zdrowia i aktywności fizycznej wśród studentów, tworząc bardziej zrównoważone i energiczne środowisko w naszym Kampusie.

Centrum gier planszowych - inicjatywa skierowana do Studentów i Pracowników Uczelni, oferująca nie tylko dostęp do bogatej kolekcji gier planszowych, ale również tworząca przyjazne miejsce do wspólnego spędzania czasu. Kluczowym elementem Centrum Gier Planszowych byłyby także turnieje, które pozwolą na rywalizację i rozwijanie umiejętności graczy. Te wydarzenia są nie tylko emocjonujące, ale także sprzyjają rozwojowi kreatywności oraz umiejętności interpersonalnych. Wspólna pasja do planszówek sprzyja budowaniu silnych więzi międzyludzkich. Nasza inicjatywa ma ogromny wpływ na atmosferę studencką, tworząc pozytywne miejsce do spędzania wolnego czasu, uczenia się i integrowania. Koordynacją wypożyczania gier oraz organizacją wydarzeń zająłby się Samorząd Studentów. Gry mogłyby znajdować się w Strefie Studenta lub w pokoju socjalnym.

Opublikowano: 14-02-2024