Wykład otwarty w Szkole Doktorskiej APS

Aktualizacja: 16-01-2024

Nasze zaproszenie przyjął dr Sylwester Łodej z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który wygłosi wykład pt. "Language corpora in cultural linguistics: An analytical study of American society".

Dr Sylwester Łodej, absolwent Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jest pracownikiem Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zainteresowania badawcze dra Łodeja obejmują procesy zmiany językowej i językoznawstwo kulturoznawcze. Specjalizuje się w nauczaniu historii, dialektów i praktycznej fonetyki języka angielskiego. Prowadzi warsztaty fonetyczne i szkolenia z zakresu komputerowej analizy tekstu dla nauczycieli w kraju i zagranicą. Jest autorem kursów specjalistycznych opracowanych dla Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (Kognitywistyka), Collegium Civitas i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Posiada uprawnienia do pracy w szkolnictwie angielskim (Qualified Teacher Status). Prowadził zajęcia i wygłosił wykłady z zakresu językoznawstwa na uniwersytetach w USA, Japonii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jest stypendystą (Visiting Fellow) Hyogo University of Teacher Education w Japonii. Dr Łodej ukończył kurs English Medium Instruction w St Catherine's College, University of Oxford. Jest założycielem i współredaktorem czasopism naukowych Token: A Journal of English Linguistics i InScriptum: A Journal of Language and Literary Studies.

Kliknij i zapoznaj się z opisem wykładu >>

Kliknij i dołącz do spotkania >>

Termin wykładu:

23 stycznia 2024 r., rozpoczęcie godz. 10.00 (Aula 4061, budynek D)

Plan wydarzenia:

CZĘŚĆ I (otwarta dla wszystkich)
10.00-11.45 - wykład, dyskusja, przerwa
CZĘŚĆ II (tylko dla doktorantów)
11.45-12.30 - warsztat dla doktorantów (sala 4127)

Opublikowano: 16-01-2024