Wizyta Profesor Adrijany Višnjić-Jevtić

Aktualizacja: 08-04-2024

W dniach 3-21 marca w murach Akademii przebywała Profesor wizytująca Adrijana Višnjić-Jevtić, która prowadziła zajęcia z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Jak relacjonuje Uniwersytet w Zagrzebiu: "kontakt ze studentami i studentkami i zrozumienie ich spojrzenia na kwestie edukacyjne przyczyniły się do współkonstruowania wiedzy. Biorąc pod uwagę, że chodzi o odmienne podejście do kształcenia ekspertów, można było zaobserwować różny poziom powiązania teorii z praktyką w zakresie dotychczasowej wiedzy studentów oraz zainteresowanie specyficznymi zagadnieniami dotyczącymi globalizacji edukacji. We współpracy z lokalnymi wykładowcami stworzono możliwości wymiany doświadczeń w zakresie podejść, metod i zajęć dydaktycznych, które mogą być interesujące dla studentów".

Wizyta odbyła się dzięki wsparciu mobilności poprzez program CEEPUS NAWA w ramach sieci M-PL-1809-01-2324-M-176134 – CARP (Chorwacja, Albania, Rumunia, Polska) Koalicja na rzecz Polityki Dostępnych Badań.

Opublikowano: 08-04-2024