Wizyta gościnna prof. Chhandy Chakraborti

Aktualizacja: 12-06-2023

7 czerwca gościliśmy w murach Akademii prof. Chhandę Chakraborti ze School of Liberal Arts in Indian Institute of Technology (IIT) w Jodhpur w Indiach.

Najważniejszym elementem wizyty był otwarty wykład dla wykładowców i studentów/ek, który poświęcony był tematowi: „Zjawisko Zaniedbania Systemowego i jego skutki dla odpowiedzialności moralnej i politycznej” (nazwa oryginalna po angielsku: "The Phenomenon of Systemic Negligence and its implications for Moral and Political Responsibility"). Wykład moderowała dr Maria Weker z Instytutu Psychologii. Spotkanie przyciągnęło międzynarodową publiczność oraz uczestników/czki cyklicznego Saloniku Językowego (projekt EMPATHY), a także doktorantów/tki z UwB (Uniwersytet w Białymstoku).

Po emocjonującej i merytorycznej prezentacji, która prowokowała do myślenia o odpowiedzialności publicznej i kulturze winy, mieliśmy okazję poszerzyć naszą wiedzę na temat islamu w Azerbejdżanie dzięki krótkiej prezentacji stażystki ze Studium Europy Wschodniej UW, pani Ayishy Rahimovej Afandiyevej.

Prof. Chhanda Chakraborti była zaintrygowana dziedzictwem dwóch ważnych dla naszej uczelni postaci: Marii Grzegorzewskiej i Janusza Korczaka, oraz bardzo otwarta na współpracę.

Pani Profesor spotkała się z naszą Prorektorką ds. Rozwoju (prof. Anną Odrowąż-Coates) i zwiedziła nowo otwarte Muzeum Marii Grzegorzewskiej.

Fascynujące było poznanie pedagogicznych i filozoficznych programów studiów magisterskich dla inżynierek/ów. Studia mają na celu zwiększenie kreatywności, refleksji, krytycznego myślenia i etycznych aspektów pracy technicznej i projektowej.

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 12-06-2023