Warunkiem naszego człowieczeństwa jest empatia

Aktualizacja: 25-07-2022

TVN przypomina o naszym Jubileuszu 100-lecia i przytacza ważne słowa siostry Małgorzaty Chmielewskiej, doktora honoris causa APS oraz Rektor Barbary Marcinkowskiej.

Bardzo nas cieszy, że media ogólnopolskie i lokalne informują o ważnych dla nas wydarzeniach związanych z Jubileuszem obchodów 100-lecia APS oraz że dbają o rozgłos dla misji i wartości Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Siostra Małgorzata ChmielewskaStacja TVN w audycji "Co za tydzień" z 24 lipca br. przypomniała uroczystości Święta Uczelni i przywołała wypowiedź siostry Małgorzaty Chmielewskiej, w której Siostra podkreślała, że otrzymanie tytułu doktora honoris causa Akademii stanowi wielki zaszczyt i cieszy, bo jest jednocześnie docenieniem pracy tych wszystkich, z którymi żyje, z którymi współpracuje od lat:

- Każdy człowiek ma predyspozycje z samego tytułu swojego człowieczeństwa, żeby pomagać innym - mówiła siostra Chmielewska - Warunkiem naszego człowieczeństwa jest empatia, współczucie, poczucie sprawiedliwości.

 

Rektor Akademii przypominała natomiast, że to czym się wyróżniamy jako uczelnia związane jest z naszym pedagogicznym profilem i wartościami:  

- Mamy bardzo określoną misję - podkreślała dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS. Trzymamy się jej. Misja jest tak zbudowana, że akcentuje godność człowieka, poszanowanie inności, rozumienie, tolerancję. 

 

Misja Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 25-07-2022