Spotkanie z Panem Alexandrem Nadanerem

Aktualizacja: 02-01-2024

Tematem otwartego spotkania, które odbędzie się 17 stycznia o godz. 10.00, w auli 4066, budynek D, będzie "Dzieciństwo w okupowanej Warszawie".

Katedra Pedagogiki Społecznej zaprasza na spotkanie z Panem Alexandrem Nadanerem, który opowie o dzieciństwie i młodości spędzonej w Warszawie (przed, podczas i po okupacji). Zdaniem Pana Alexandra to bardzo ważne, aby wzmacniać świadomość społeczną dotyczącą Holocaustu.

Ze względu na warty szerokiego upowszechniania temat spotkania, będzie ono miało charakter otwarty.

Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2024 roku, o godzinie 10.00, w auli 4066, a poprowadzi je Pan Krzysztof Boryczka – doktorant APS, anglista, historyk z zamiłowania.

Alexander Nadaner - urodzony w 1932 roku w Warszawie. Tam spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Mieszkaniec getta po jego utworzeniu. Świadek i uczestnik II wojny światowej; wraz z rodzicami ocalał z Holocaustu. Siostrzeniec Chaima Bermana, fotografa z Kozienic którego kolekcja zdjęć stała się osią wystawy „Kozienickie portrety” oraz polsko-niemiecko-szwajcarskiego filmu „Die Halfte der Stadt” (emitowanego m.in. w telewizji Arte). Obecnie zamieszkały w Nowym Jorku, często odwiedza Polskę, Warszawę i Kozienice.

Alexander Nadaner

Opublikowano: 02-01-2024