Śladami Marii Grzegorzewskiej - II Wewnątrzuczelniana Olimpiada Naukowa

Aktualizacja: 03-01-2023

Życzymy powodzenia wszystkim uczestniczkom i uczestnikom dzisiejszej olimpiady naukowej.

Olimpiada "Śladami Marii Grzegorzewskiej", która w tym roku stanowi jedno z wydarzeń obchodów 100-lecia naszej Uczelni, obejmuje dwa etapy

1. test wiedzy z zakresu pedagogiki specjalnej oraz
  2. wypowiedź pisemną nt. Listów do Młodego Nauczyciela jako wskazówki dla współczesnych pedagogów.
Osoby biorące udział w olimpiadzie znają nie tylko "Listy do Młodego Nauczyciela" Marii Grzegorzewskiej, ale również mają wiedzę z obszarów, takich jak:
  • biografia Marii Grzegorzewskiej;
  • historia powstania Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej;
  • biopsychospołeczny model niepełnosprawności;
  • system kształcenia specjalnego, integracyjnego, włączającego w Polsce (idea i i koncepcja podmiotowości, normalizacji; konwencja o prawach osób niepełnosprawnych).
Życzymy powodzenia wszystkim uczestniczkom i uczestnikom w imieniu Społeczności Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Komitetu organizacyjnego II Wewnątrzuczelnianej Olimpiady Naukowej i Zarządu Fundacji im. Marii Grzegorzewskiej.
grafika w tle: autorka Barbara Wójcik, studentka IEA

logo UNICEF

Patronat Honorowy

Polski Komitet Narodowy UNICEF udzielił patronatu honorowego obchodom 100-lecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej