Siostra Małgorzata Chmielewska doktorem honoris causa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Aktualizacja: 24-02-2022

Senat APS w dniu 23 lutego 2022 r. podjął uchwałę o nadaniu s. Małgorzacie Chmielewskiej tytułu doktora honoris causa APS.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, nadając tytuł doktora honoris causa s. Małgorzacie Chmielewskiej, pragnie wyrazić szacunek i uznanie dla życia pełnego pasji, odwagi i determinacji w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Człowiekowi w kryzysie bezdomności. Człowiekowi z niepełnosprawnościami. Człowiekowi ubogiemu. Człowiekowi zmagającemu się z trudnościami, w których nikt nie powinien być sam.

Szacunek dla każdego człowieka to sposób na szacunek do samego siebie

- Nasza Uczelnia to miejsce szczególne - czytamy w recenzji prof. dr. hab. Jana Czesława Czabały. Studenci poszukują tutaj głównie wiedzy i umiejętności potrzebnych do pomagania ludziom, których życie pozbawiło równych szans [...] Praca Siostry Małgorzaty Chmielewskiej, Jej zawsze aktualna reakcja na ludzkie cierpienie to przykład dla naszych studentów i nauczycieli. To potwierdzenie, że odmienność i niepełnosprawność to część ludzkich doświadczeń życiowych, wpisana w naturę istnienia człowieka. Szacunek dla każdego człowieka to sposób na szacunek do samego siebie.

Wręczenie Dyplomu Doktora Honoris Causa

Uroczyste wręczenie Dyplomu Doktora Honoris Causa s. Małgorzacie Chmielewskiej odbędzie się 25 maja 2022 r. podczas obchodów Święta Uczelni, która w tym roku obchodzi stulecie istnienia.

---

Promotorem postępowania o nadanie s. Małgorzacie Chmielewskiej tytułu doktora honoris causa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej była prof. dr hab. Joanna Głodkowska. Recenzje przygotowali:

• prof. dr hab. Jan Czesław Czabała,
  • dr hab. Danuta Duch-Krzystoszek, prof. APS,
  • ks. dr hab. Bogdan Stańkowski, prof. AIK.

• Informacja prasowa - Word (96 KB), PDF (140 KB)

Opublikowano: 23-02-2022