Przedstawiciele władz Ukrainy w Akademii

Aktualizacja: 26-09-2022

22 września 2022r. gościliśmy w murach Akademii Państwowego Sekretarza w Ministerstwie Oświaty i Nauki Ukrainy Prof. dra hab. Sergieja Zacharina oraz Prezydenta Narodowej Akademii Pedagogicznych Nauk Ukrainy, Prof. dra hab. Wasyla Kremień

W dniach 19 - 22.09.2022 r. obydwaj przedstawiciele władz Ukrainy byli gośćmi XI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, organizowanego przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem wizyty ukraińskich Gości w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej były m. in. wstępne ustalenia dotyczące podpisania umowy o współpracy pomiędzy Narodową Akademią Pedagogicznych Nauk Ukrainy (w strukturze NAPN Ukrainy znajduje się 10 instytutów naukowo - badawczych, posiadających uprawnienia habilitacyjne), a Akademią.

Współpraca między Akademią a Uniwersytetami w Ukrainie przebiega nieustannie od 2005 roku w różnych formach, a tym razem wizyta służyła zapoznaniu przedstawiciela MOiN Ukrainy z efektami dotychczasowych działań wspólnie realizowanych przez NAPN Ukrainy i APS.

Przedstawiciele władz Ukrainy w Akademii

Opublikowano: 23-09-2022