Nowości wydawnicze autorstwa pracowników Katedry Profilaktyki Społecznej i Pracy Socjalnej

Aktualizacja: 28-03-2022

Na rynku ukazały się właśnie dwie kolejne książki z nowej serii wydawniczej. Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej objęła patronatem publikacje wspomagające wiedzę i warsztat metodyczny pracowników socjalnych.

Przedstawiamy dwie kolejne publikacje pod red. naukową dr Ewy Grudziewskiej (Katedra Profilaktyki Społecznej i Pracy Socjalnej) z serii "Metodyka pracy socjalnej", które zostały wydane nakładem wydawnictwa Difin:

• Metody i techniki pracy z osobami bezrobotnymi, z niepełnosprawnościami, z osobami z zaburzeniami psychicznymi
  • Metody i techniki pracy z osobami starszymi, z osobami z chorobami otępiennymi i ich rodzinami

Nowa seria wydawnicza jest skoncentrowana na zasobach i potencjale tkwiących w jednostce, która z racji swojej sytuacji życiowej wymaga pomocy i wsparcia.

Dotąd w literaturze przedmiotu wychodzono z założenia, że aby coś zmienić należy wskazać problem i go minimalizować, w ten sposób osiągając zmianę. W prezentowanej serii przewodnim założeniem jest potencjał, który tkwi w każdym człowieku (każdy sam jest w stanie sobie pomóc, należy jedynie wskazać / uświadomić mu możliwości).

Seria „Metodyka pracy socjalnej” jest adresowana do studentów kierunku praca socjalna, pedagogika, nauki o rodzinie i psychologia. Odbiorcami mogą być prowadzący zajęcia z wyżej wymienionymi grupami studentów oraz praktycy – pracownicy socjalni, pedagodzy, psychologowie, osoby pracujące w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej (OPS, DPS, ŚDS) a także w organizacjach pozarządowych, których zakres działalności wpisuje się w pracę z klientami systemu pomocy społecznej (bezdomnymi, uzależnionymi, opuszczającymi zakłady karne, doświadczającymi przemocy, chorymi psychicznie, seniorami etc.).

Zapraszamy do lektury.

Opublikowano: 28-03-2022