Na zaproszenie MEiN bierzemy udział w szkoleniu "Leaders in University Management"

Aktualizacja: 11-05-2022

Podczas pobytu w Erasmus University of Rotterdam (EUR), wraz z grupą 15 liderów polskich uczelni nasza delegacja uczestniczy w intensywnym treningu prowadzonym przez mistrzów zarządzania.

Na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki bierzemy udziału w wyjeździe szkoleniowym "Leaders in University Management" dotyczącym internacjonalizacji i zarządzania uczelnią. Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej reprezentują członkowie Kolegium Rektorskiego: Prorektor ds. Rozwoju dr hab. Anna Odrowąż-Coates, prof. APS oraz Kanclerz APS mgr Maciej Gajewski.

- Mamy wiele punktów zbieżnych, uczelnia EUR po raz pierwszy w historii, podobnie jak nasza Akademia, wybrała na Rektora kobietę i jest w połowie weryfikacji realizacji założeń planu rozwojowego na lata 2020-2024 - dzieli się pierwszymi wrażeniami z trwającej wizyty prof. Anna Odrowąż-Coates.  

Grupą opiekuje się Wilfred Mijnhardt, Policy Director. Wizyta odbywa się w centrum kształcenia MBA i EMBA.

W pierwszym dniu obrad, ciekawego wykładu na temat strategii, misji, wartości i celów dostarczył Farand Laghaei, Head of Department – Administrative Affairs.

- Szkolenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że nasza strategia APS na lata 2021-2030 i cele strategiczne w niej zawarte nie odbiegają od światowych standardów - mówi Maciej Gajewski podczas wykładów. 

Wiele interesujących informacji o innowacjach w programach kształcenia przekazała uczestnikom prof. Bieneke Verheiljke, Director of Education Innovation. Prorektor Odrowąż-Coates z satysfakcją zauważa, że w programach APS równie duży nacisk kładziemy na refleksyjność, nauczanie przez projekty i praktykę oraz jakość kształcenia. 

Wizyta studyjna trwa do 14 maja br., ale już przyniosła wiele interesujących idei rozwojowych i rozwiązań infrastrukturalnych. 

Liderzy zarządzania

zdj. archiwum prywatne Anny Odrowąż-Coates

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 11-05-2022