Maria Grzegorzewska znana / nieznana mieszkanka gminy Rawa Mazowiecka

Aktualizacja: 29-03-2022

Niedługo poznamy finalistów i finalistki konkursu dla klas VI-VIII szkół podstawowych z gminy Rawa Mazowiecka, który współorganizujemy z okazji Roku Marii Grzegorzewskiej.
Pierwszy etap konkursu – etap szkolny - zakończy się 13 kwietnia 2022 r. wyborem po 3 przedstawicieli, przedstawicielek z każdej z biorących udział w konkursie szkół. Etap finałowy odbędzie się w Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach 22 kwietnia br. Już w tym dniu uczestnicy i uczestniczki etapu finałowego otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Ostateczne wyniki konkursu poznamy natomiast 10 czerwca 2022 r.

- Naszej Akademii zależy, aby społeczność Wołuczy i Rawy Mazowieckiej była aktywnie włączona w obchody Roku Marii Grzegorzewskiej i 100-lecia APS – mówiła niedawno dr hab. Ewa Kulesza, prof. APS w wywiadzie udzielonym Głos Rawy Mazowieckiej i Okolicy.

Uroczystości jubileuszowe w Wołuczy i Rawie Mazowieckiej przygotowujemy wspólnie z:

• Urzędem Gminy Rawa Mazowiecka reprezentowanym przez wójta Michała Michalika,
  • Gminnym Ośrodkiem Kultury w Matyldowie i reprezentującym GOK dyrektorem Łukaszem Glimasińskim oraz
  • Szkołą Podstawową w Kurzeszynie kierowaną przez dyrektor Urszulą Matysiak.
Plakat konkursu wiedzy o Marii Grzegorzewskiej
Więcej informacji o wydarzeniach związanych z obchodami 100-lecia Akademii i Rokiem Marii Grzegorzewskiej publikujemy na stronie Jubileuszu https://100.aps.edu.pl/
fot. w nagłówku wiadomości - D. Bógdał

Opublikowano: 29-03-2022