Kurs wprowadzający pt. “Trauma wojenna, PTSD i budowanie odporności psychicznej”

Aktualizacja: 10-11-2022

W dniach 04-06.11.2022. w murach APS odbył się kurs wprowadzający, którego celem było zapoznanie uczestników z programem wsparcia zaproponowanym przez prof. Mooliego Lahada.

W murach APS gościliśmy specjalistów z Izraela, zespół profesora Mooliego Lahada, którzy w ramach szkolenia wprowadzającego dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą w pracy z traumą, m.in. traumą wojenną.

Prof. Lahad opracował kompleksowy program, który ma zastosowania w społecznościach dotkniętych kryzysem.

W ramach kursu odbyło się 5 wykładów plenarnych oraz 12 warsztatów w małych grupach (w dwóch sesjach godzinnych), które prowadzone były przez ekspertów z Izraela oraz dwóch pracowników APS.

zdjęcie z kursuJego celem było zapoznanie specjalistów ochrony zdrowia psychicznego, nauczycieli, urzędników oraz wolontariuszy pracujących z osobami dotkniętymi traumą wojenną z kompleksowym programem wsparcia proponowanym przez profesora Mooliego Lahada

W kursie wzięło udział 150 osób z całej Polski (m.in. z Gdyni, Sopotu, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry, Warszawy) oraz z różnych ośrodków (m.in. szpitala w Otwocku, Uniwersytetu Gdańskiego, MOPS-u, MOPR-u, Ministerstwa Sprawiedliwości, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych, Polskiego Forum Migracyjnego), fundacji i organizacji pozarządowych.
Przyjechały również osoby z Ukrainy- m.in. ze Lwowa, Kijowa, Włodzimierza Wołyńskiego.

Uczestnicy pracowali w czterech językach – polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Osoby zainteresowane mogą zapisać się na Master Training – szkolenie dla instruktorów, które przygotowuje do rozpowszechnienia prezentowanego modelu wsparcia.
Zapisy trwają do 18.11.2022 r. poprzez stronę internetową elnet-poland.eu.

Organizatorzy wydarzenia:

  • מרכז משאבים Community Stress Prevention Center
  • Fundacja ELNET Poland
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

 

Osoba do kontaktu:

dr Lidia Zabłocka-Żytka
e-mail: lzablocka@aps.edu.pl

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 10-11-2022