Krytycznym momentem dla karier zawodowych kobiet jest okres po doktoracie

Aktualizacja: 05-04-2022

Dr hab. Danuta Duch-Krzystoszek, prof. APS w audycji "Sekrety Mazowsza" Radia Dla Ciebie zapowiada konferencję naukową "Wybory Kobiet. Obecność Polek na uniwersytetach w XX wieku".

"Im wyższe stanowisko, tym częściej mężczyzna - mówi dr hab. Danuta Duch-Krzystoszek, prof. APS - badania pokazują, że kariery akademickie kobiet są spowolnione. Badania na Uniwersytecie Warszawskim pokazały, że szczególnie krytycznym momentem dla karier zawodowych kobiet jest okres po doktoracie".

Zapraszamy do wysłuchania audycji oraz do rozmowy o obecności kobiet na uniwersytetach XX wieku podczas naszej konferencji naukowej, która uświetnia obchody stulecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (APS) oraz obchody Roku Marii Grzegorzewskiej.

Wybory Kobiet. Obecność Polek na uniwersytetach w XX wieku

Audycja RDC