Konkurs filmów animowanych dla nauczycieli i pedagogów

Aktualizacja: 13-05-2022

Ogłaszamy konkurs na animacje poświęcone edukacji włączającej. Na prace czekamy do 30 czerwca. Najlepsze zostaną zaprezentowane w Grecji na Międzynarodowym Festiwalu Animacji ANIMASYROS.

Co oznacza różnić się? Jakie to uczucie? Jak definiujemy różnorodność? Jak możemy łączyć się, komunikować i współistnieć w różnorodności?

Zapraszamy do realizacji krótkich prac w dowolnej technice animacji podejmujących tematykę inkluzyjności w edukacji i wysłania ich na konkurs, który współorganizujemy w ramach projektu edukacyjnego I_AM, "Edukacja włączająca za pomocą animacji i multimediów".

 

Zasady konkursu


Konkurs adresowany jest do nauczycieli, pedagogów, studentów pedagogiki oraz dzieci i młodzieży (do czternastego roku życia) z Cypru, Grecji, Węgier i Polski, czyli z czterech krajów uczestniczących w projekcie I_AM. Mile widziane są zgłoszenia z przedszkoli i szkół ogólnokształcących oraz od osób indywidualnych.

Na prace w formacie MP4 full HD, przesyłane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czekamy do 30 czerwca 2022 r. pod adresem e-mail: education2@animasyros.gr. 

Członkowie i członkinie zwycięskich drużyn z każdego kraju uczestniczącego w projekcie I_AM zaprezentują swoje prace na Międzynarodowym Festiwalu Animacji Animasyros, 20-25 września 2022 r. w Grecji na wyspie Syros.

Nagrodzone filmy prezentowane będą również na festiwalach animacji w całej Europie oraz rozpowszechniane za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych projektu I_AM i partnerów.

Dołącz do ekscytującego świata animacji. Uwolnij swoją wyobraźnię. Projektuj, maluj, fabrykuj, przesuwaj, nagrywaj, twórz dźwięki i muzykę, dodawaj słowa do swoich myśli, wcielaj je w życie i stwórz film animowany.

 

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Animacji Animasyros


Międzynarodowy Festiwal Animacji Animasyros to największy festiwal animacji w Grecji. Odbywa się od 2008 roku na wyspie Syros. W tym roku międzynarodowe święto animacji trwać będzie od 20 do 25 września, a wśród sekcji festiwalowych osobna poświęcona zostanie inkluzyjności w edukacji i współrealizowanemu przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej projektowi Ι_ΑΜ. Podczas tej sesji tematycznej zaprezentowane zostaną m.in. prace, które zwyciężą w naszym Konkursie.

Oprócz pokazów artystycznych filmu animowanego Animasyros organizuje nieformalne działania edukacyjne w zakresie animacji dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób niepełnosprawnych, osób starszych i grup osób z ryzykiem wykluczenia społecznego. W ciągu 15 lat działalności Animasyros zorganizował ponad 120 warsztatów edukacyjnych, dzięki którym powstało ponad 90 krótkich filmów animowanych.

W ramach Animasyros powstało wiele materiałów, które mogą posłużyć jako poradniki i inspiracje. Zachęcamy do skorzystania z nich:

 

Konkurs projektu I_AM - informacje organizacyjne

 

***
Projekt I_AM, Edukacja włączająca za pomocą animacji i multimediów
ma na celu wspieranie edukacji włączającej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez innowacyjne, interdyscyplinarne podejście skoncentrowane na osobie i oparte na sztuce, realizowane w Grecji, na Cyprze, Węgrzech i w Polsce. Projekt wykorzystuje zasoby multimedialne, a zwłaszcza animację, poprzez program budowania zdolności uczenia się, aby stworzyć przyjazne środowisko dla dzieci z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach ogólnodostępnych.

Partnerzy

  • CMT Prooptiki- CMT (Coordinator)
  • The Maria Grzegorzewska University - APS
  • Institute of Studies and Research in General and Special Education- IMEGEE
  • Open University of Cyprus- OUC
  • PLATFORMA - Urban Culture Co- PUCC
  • Hand in Hand Foundation- HiH

Loga Partnerów

Plakat I_AM

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 09-05-2022