Końcoworoczna wystawa studentek i studentów IEA

Aktualizacja: 22-06-2022

Poszukajcie naszej odrębności i zobaczcie, jak wpisujemy się w pejzaż uczelni Warszawy -   25 czerwca br. w Ośrodku Kultury Ochota o godz. 15:00 i Instytucie Edukacji Artystycznej o 16:30.

Wystawa tzw. końcoworoczna jest tradycyjnie na kierunkach artystycznych, w tym również edukacji artystycznej przeglądem dorobku studentów z całego roku pracy.

Studenci mają szansę podzielić się swoim talentem, pomysłami i wrażliwością a nauczyciele akademiccy pokazać, jak konstruują ćwiczenia, w jaki sposób zadają zadania, co jest dla nich ważne.

Wyjątkowość kierunku edukacja artystyczna polega na tym, że sztuka, choć najważniejsza, nie jest jedynym obszarem naszych zainteresowań. Perspektywa przyszłego nauczyciela, edukatora, czy arteterapeuty jest inna. Nastawiona na dialog, komunikację z drugim człowiekiem.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy wpływa to na kształt prac. Przedmioty zwłaszcza te podstawowe, jak rysunku czy kompozycji nie różnią się formie realizacji od innych na podobnych kierunkach. Niektóre z ćwiczeń staramy się prowadzić w formie metodyki nauczania danego przedmiotu np. Metodyka nauczania nowych mediów. Studiowanie danej dziedziny odbywa się wtedy poprzez wspólne konstruowanie ćwiczeń i aktywne przekazywanie treści w formie komunikowania zadań, sobie nawzajem, w grupie.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy:

• Ośrodek Kultury Ochoty / ul. Grójecka 75 / godz.15:00
  • Instytut Edukacji Artystycznej / ul. Spiska 16 / godz.16:30

Poszukajcie naszej odrębności i zobaczcie, jak wpisujemy się w pejzaż uczelni Warszawy.

IEA wystawa końcoworoczna - plakat

Opublikowano: 22-06-2022