IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa ,,Społeczna działalność na rzecz więźniów i ich rodzin’’

Aktualizacja: 18-02-2022

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej ,,Społeczna działalność na rzecz więźniów i ich rodzin’’, która odbędzie się w formie hybrydowej w dniu 21 lutego 2022 r.

Tematyka wydarzenia

Problematyka wsparcia osób opuszczających Zakłady Karne oraz ich rodzin jest stałym przedmiotem zainteresowań badaczy zajmujących się resocjalizacją i wielu służb społecznych zaangażowanych w kierunku pomocy tym osobom.

Zapraszamy do udziału w Konferencji: kryminologów, pedagogów resocjalizacyjnych, psychologów, socjologów, kuratorów, pracowników socjalnych, oraz przedstawicieli innych dyscyplin zainteresowanych problematyką Konferencji.

W naszej dyskusji będziemy odwoływać się zarówno do teorii, aktualnych wyników badań naukowych, jak również do praktyki. Zamierzeniem Konferencji jest wypracowanie obszaru wspólnych działań teoretycznych i empirycznych, które znajdą zastosowanie w praktyce.

Konferencja bezpłatna, w formie hybrydowej

Link do transmisji konferencji: https://youtu.be/FVifLQaQrs8

Termin: 21 lutego 2022 r.
Godz.: 9:00-15:00
Adres: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ul. Wóycickiego 1/3, budynek 21, Aula Schumana 01-938 Warszawa
Kontakt: (+48) 574709340 lub m.stanczuk@uksw.edu.pl

Chęć bezpłatnego udziału w konferencji można zgłaszać wypełniając formularz >>

Organizatorzy

• Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Zakład Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony w Warszawie
  • Zarząd Główny Stowarzyszenia Penitencjarnego "Patronat"

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce i na świecie Sympozjum odbędzie się formule hybrydowej. Oznacza to, że część uczestników:

• weźmie czynny udział osobiście w siedzibie UKSW (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Aula Schumana w bud. 21, ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa. Spotkanie odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym.
  • weźmie bierny udział jako Obserwator (transmisja obrad Sympozjum za pomocą kanału Uczelni na YouTube) – bez możliwości wystąpienia.

Opublikowano: 04-01-2022